جستجوگر خبری شهرستان شفت

دادستان لاهیجان با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در خصوص کارخانه چایسازی فجر لاهیجان، گفت: برگزار نکردن مزایده برای فروش کارخانه، واریز وجه حاصل از فروش به حساب های شخصی اعضای وقت تعاونی چایکاران، تخریب ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لاهیجان، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رییس کل دادگستری گیلان امروز در سفر به لاهیجان از کارخانه چایسازی فجر که تخریب و تغییر کاربری داده شد و همچنین مشکل فاضلاب در روستای نخجیرکلایه بازدید کرد.

دادستان لاهیجان در حاشیه بازدید مسؤولان دستگاه قضا از کارخانه چایسازی فجر اظهار کرد: در سال ۸۲ براساس مصوبه هیات وزیران قرار شد کارخانه فجر که یک کارخانه دولتی بود به بخش خصوصی واگذار شود که در سال ۸۳ این کارخانه به تعاونی چایکاران واگذار شد که یکی از شروط این واگذاری تغییرندادن کاربری این کارخانه بوده است.

ابراهیم انصاری با بیان اینکه در سال ۸۶ کارخانه به قیمت دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته شد، افزود: در سال ۹۲ کارخانه علی رغم شرایط واگذاری از دولت به بخش خصوصی، تخریب و تغییر کاربری داده شد.

وی با اشاره به تشکیل پرونده قضایی در خصوص این کارخانه بیان کرد: برگزار نکردن مزایده برای فروش کارخانه، واریز وجه حاصل از فروش به حساب های شخصی اعضای وقت تعاونی چایکاران، تخریب و تغییر کاربری از جمله تخلفات این پرونده است که دستگاه قضا آن را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش فارس، کارخانه فجر که نخستین کارخانه چایسازی ساخته شده در ایران بود، در بهترین نقطه مکانی لاهیجان واقع شده، این کارخانه ابتدا توسط شخص کاشف السلطنه ساخته شد و بعدها نیز بازسازی و توسعه داده شده بود.

رئیس کل دادگستری گیلان همچنین در سفر به لاهیجان از مشکل نبود سامانه دفع فاضلاب در روستای نخجیرکلایه و ورود فاضلاب به شالیزار ها بازدید کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز در این بازدید اظهار کرد: در راستای مطالبات مردم مبنی بر حفظ حقوق شهروندی و بحث زیست محیطی از این روستا بازدید شد که با دستور رییس کل دادگستری گیلان، دادسرای لاهیجان در این زمینه ورود کرد و دستورات لازم برای برخورد با افرادی که به مسؤولیت خود در خصوص اجرای طرح دفع فاضلاب در این روستا عمل نکردند داده شد.

انتهای پیام/۸۴٠٠۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان