جستجوگر خبری شهرستان شفت

هم اکنون در پی فعالیت سامانه بارشی هوای بسیار سرد در گیلان حاکم است اما آنطور که هواشناسی استان اعلام کرده از فردا روند تدریجی افزایش دما در استان غالب می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه است.

به گفته محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان در پی فعالیت سامانه بارشی فعلی شرایط برای کاهش دما، بارندگی، وزش باد، رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها مهیا است.

پیرو اطلاعیه هشداری سطح نارنجی صادر شده سازمان هواشناسی، سامانه بارشی از حدود ساعت سه بامداد امروز وارد استان شد و هم اکنون تقریباً در سراسر استان بارندگی را شاهد هستیم.

به گفته خبرنگاران فارس در سراسر استان، بارندگی و وزش باد در برخی مناطق شدید و یا خیلی شدید بوده است.

در پی بارش های اخیر و همچنین بارش هایی که از صبح در استان آغاز شده، هم اکنون در اغلب شهرستان های استان هوایی بسیار سرد و کاملا زمستانی حاکم است.

هواشناسی گیلان پیشتر از کاهش دمای استان بین پنج تا ۱۲ درجه سلسیوس خبر داده بود.

رودخانه های استان نیز در پی تشدید بارش ها و حجم آبی که از بارش های گذشته در آنها باقی مانده بود، پر آب و در آستانه طغیان قرار دارند.

آنطور که هواشناسی گیلان گزارش داده، میزان بارندگی ۲۴ ساعته اخیر گیلان مربوط به بندر آستارا با ۳۷.۴،  لنگرود با ۲۷.۷ ، لاهیجان ۲۷.۵ ، آستارا ۲۴ ، بالارود سیاهکل ۲۴،  فومن و سراوان با ۲۲ میلیمتر بارش بوده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین اعلام که از چهارشنبه با خروج تدریجی سامانه ناپایدار شرایط برای کاهش ابر، طی روز افزایش دما و طی صبح و شب برای ارتفاعات و دامنه ها یخبندان تا پایان هفته مهیا می شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان