جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: طی هفته بسیج حدود سه هزار برنامه در بخش های مختلف در گیلان انجام می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمد عبدالله پور روز سه شنبه در نشست خبری تشریح برنامه های هفته بسیج اظهار داشت: این برنامه ها در بخش های مختلف، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و اقتصاد مقاومتی است که از شنبه هفته آینده ۲۹ آبان آغاز  می شود و تا روز جمعه پنجم آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین افزود: برگزاری همایش اقتدار که به صورت کشوری و در مراکز استان ها برگزار می شود نیز یکی از برنامه های مهم هفته بسیج گیلان است که چهارشنبه هفته آینده سوم آذرماه برگزار خواهد شد، ضمن اینکه گلباران مزار شهدا و برنامه های حوزه محرومیت زدایی نیز، از دیگر فعالیت های این هفته می باشد.

فرمانده سپاه قدس گیلان به برگزاری حدود یکهزار برنامه و مسابقه ورزشی نیز اشاره کرد و گفت: رقابت های مختلف ورزشی در شته های مختلف نیز توسط بسیجیان در سراسر استان گیلان انجام می شود که این امر نیز یکی از برنامه های مهم هفته بسیج است.

سردار عبدالله پور در ادامه به بسیج و فعالیت های این قشر نیز اشاره کردو ادامه داد: با وجود اینکه بسیج می تواند تمامی مشکلات کشور را در تمامی عرصه ها برطرف کند، باید برای شناخت بسیج تامل بیشتری شود.

وی اضافه کرد: زمانی که مردم پای کار می آیند ، معجزه رخ می دهد و مشکلات با همت و اراده همه آحاد مردم و با تفکر بسیجی برطرف می شود که نمونه بارز آن را در مواسات و کرونا شاهد بودیم که هنکامی که مردم وارد صحنه شدند، چه کارهای بزرگی انجام شد.

واکسیناسیون ۹۱ درصد مردم گیلان در دوز اول 

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: با وجود اینکه استان در حوزه زیرساخت بهداشتی در رده های پایین کشور قرار دارد، اما در واکسیناسیون رتبه نخست را کسب کرد و حدود ۹۱ درصد مردم گیلان دوز اول واکسن را دریافت کردند که دلیل عمده آن، ورود بسیجیان در امر واکسیناسیون است.

سردار عبدالله پور اظهار داشت: در حوزه امنیت نیز نیروهای آموزش دیده زبده ای داریم و اگر روزی در نقاط مختلف گیلان دچار بحران شویم، نیروهای بسیجی پای کار خواهند آمد تا آن مشکل و بحران برطرف شود.

وی به شناسایی افراد محروم توسط این ارگان اشاره کرد و گفت: در طرح مواسات و کمک به قشر آسیب پذیر حدود ۱۴۸ هزار نفر را شناسایی کردیم و این آمار بیش ار نفرات تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی هستند که به این قشر ضعیف و آسیب پذیر کمک شده است.

فرمانده سپاه قدس گیلان افزود: تفکر بسیجی کلید طلایی برطرف شدن مشکلات است و اگر مسئولان در هر مشکلی و در هر عرصه ای به بسیج مراجعه کنند، آن مشکل برطرف خواهد شد و مدیریت اجرایی باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان