جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه پیگیری ها جهت تأمین زیرساخت های حوزه سلامت و تأمین منابع مالی برای احداث بیمارستان های جایگزین با مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام دیدار و گفت وگو ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جریان تداوم پیگیری های ملی به جهت فراهم کردن زیرساخت های بهداشت و درمان متناسب با جمعیت و شأن استان گیلان امروز با حمیدرضا جمشیدی، مدیرعامل بنیاد دارویی برکت دیدار و گفت وگو کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت زیرساخت های حوزه سلامت گیلان به قدمت بیش از ۵۰ سال بیمارستان های رازی و شفای رشت اشاره کرد و آن را برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران نامناسب دانست.

وی با اشاره به توانمندی های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و به منظور بهره برداری و بهره گیری از ظرفیت های آن نهاد انقلابی، رفع کاستی های بخش درمان استان به ویژه تجدید بنای بیمارستان های جایگزین ۳۵۰ تختخوابی رازی و ۱۷۹ تخت خوابی روان پزشکی شفا رشت که مجوز ماده 23 آن ها اخذ و ردیف اعتباری آن ها در بودجه 1400 پیش بینی شده خواستار شد.

سالاری در این دیدار بیان کرد که گیلان به رغم برخورداری از مواهب طبیعی، ظرفیت و استعدادهای کم نظیر و توسعه ای متأسفانه از محرومیت های آشکار و پنهان بی شماری به ویژه درزمینهٔ زیرساخت های بهداشتی درمانی که در خلال همه گیری ویروس کرونا بیشتر نمود پیداکرده، رنج می برد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به دغدغه ستاد اجرایی فرمان امام در جهت رفع محرومیت های مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: احداث پروژه های مراکز بهداشتی درمانی امام علی شهرستان بندر انزلی و ستاد شبکه و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان های رضوانشهر، رودسر، فومن، لنگرود و صومعه سرا ضرورت دارد و ستاد اجرایی فرمان امام و حمایت های آن بسیار می تواند کمک کننده باشد.

وی همچنین خواستار تأمین منابع مالی ستاد اجرایی فرمان امام و بنیادهای تحت مجموعه آن در زمینهٔ ساخت و بهره برداری از پروژه های مهم بهداشت و درمان استان شد.

 

سالاری همچنین در جریان سفر به مرکز با دکتر ابوالفضل باقری فرد، معاون آموزشی وزیر بهداشت و درمان دیدار و در خصوص توجه ویژه به حوزه آمورش دانشگاه و افزایش سهمیه جذب اعضای هیئت علمی و دیگر مباحث حوزه آموزشی گفت وگو و رایزنی کرد.

رئیس دانشگاه گیلان همچنین در دیدار جداگانه با دکتر عوض پور رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و دکتر دریالعل مدیرکل امور تلفیق بودجه کشور در خصوص بودجه دانشگاه و تأمین اعتبار لازم برای پروژه های بزرگ عمرانی دانشگاه گفت وگو کرد.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان