جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آماده باش همه نیروها و ۸۰ دستگاه انواع خودرو برای مقابله با هرگونه حوادثی، گفت: در سیل اخیر به بیش از ۲۳۰ نفر از سیل زدگان امدادرسانی شد.

سیاوش غلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر در زمینه امدادرسانی به سیل زدگان، اظهار کرد: از روز چهارشنبه هفته گذشته امدادگران این جمعیت به ۲۳۲ نفر از آسیب دیدگان امدادرسانی کردند.

وی افزود: بیشتر آسیب دیدگان مربوط به شهرستان های املش، رودسر، فومن، صومعه سرا، رودبار و انزلی طی عملیات های مختلف امدادرسانی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان همچنین با اشاره به ارائه خدمات در زمینه تخلیه آبگرفتگی منازل مسکونی شهروندان، گفت: در مجموع ۴۷ منزل مسکونی که دچار آبگرفتگی شده بود با کمک امدادگران این جمعیت تخلیه آب شد.

وی با بیان اینکه شش نفر از ساکنان دو منزل مسکونی در میانده چابکسر شهرستان رودسر به مناطق امن منتقل شدند، ادامه داد: ۲۷ نفر از ساکنان ۲۰ منزل مسکونی روستای باقلاکش صومعه سرا نیز توسط عوامل امدادی در مسجد منطقه مذکور اسکان داده شدند.

غلامی با اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه، پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای مقابله با باران، اظهار کرد: ۳۷ تخت پتو، ۱۰۰ قرص نان، ۸ کیلوگرم خرما و ۱۲۰۰ بطری آب معدنی بین افراد متأثر از بارش باران و وقوع سیل در منطقه باقلاکش صومعه سرا و بسته های های غذایی ۷۲ ساعته بین شش خانوار متأثر از باران در انزلی توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی در حال فعالیت و خدمت به مردم گرانقدر استان بودند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان