جستجوگر خبری شهرستان شفت

مسؤولان گیلان پیش بینی کرده اند که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری هوا به شدت سرد شده و لازم است اقدامات پیشگیرانه جهت افزایش آمادگی ها از سر گرفته شود.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی خبر داده و گفته است که در پی شمالی شدن جریانات هوایی، بارندگی، کاهش دما و وزش باد در استان گیلان طی سه شنبه تا چهارشنبه هفته جاری رخ خواهد داد. 

به گفته محمد دادرس در پی فعالیت این جریانات هوایی، دمای هوا به طور متوسط بین ۵ تا ۱۲ درجه سیلسیوس در نقاط مختلف استان کاهش پیدا می کند و علاوه بر بارندگی، احتمال رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی نیز وجود دارد. 

هواشناسی مخاطراتی را در پی دریافت هوایی پیشرو پیش بینی کرده که از جمله آن ها آبگرفتگی، بالا آمدن سطح آب و طغیان رودخانه ها، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل ها، آسیب به سازه ها، شکستگی و سقوط درختان، رانش و لغزش، برخورد صاعقه، کاهش دید افقی، لغزندگی جاده ها و اختلال در تردد جاده ای به ویژه در نواحی کوهستانی و گردنه های برفگیر خواهد بود. 

امیر مرادی، مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز در پی صدور سطح نارنجی هواشناسی گیلان، گفته است که اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم جهت افزایش آمادگی و پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی به تمامی فرمانداران، مدیران دستگاه اجرایی و همچنین بخشداران سراسر استان هشدار داده شده است. 

لازم است با توجه به پرآب و بالا بودن سطح آب رودخانه ها تمهیدات لازم برای کاهش خسارات به عمل آید و بخش های مختلف کشاورزی از جمله مرغداران و گلخانه داران تمهیدات لازم را به عمل آورند. 

احتیاط در ترددهای جاده ای به جهت کاهش دید افقی، محکم کردن سازه های موقتی و سست بنیان و همچنین توقف فعالیت های کوهنوردی و لحاظ کردن موارد ایمنی در تردد جاده های کوهستانی از ضروریات نکات ایمنی در روزهای آینده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان