جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به بستری شدن پرواز همای -از خوانندگان مطرح سنتی کشور - در یکی از بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا اعلام ...

سیدامیر مصباح شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همای به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان های رشت بستری شده است و بنا به اعلام نظر پزشکان حال عمومی وی مساعد گزارش شده است.

دقایقی پیش خبرهای ناخوشایندی در خصوص وضعیت بیماری پرواز همای در صفحه های مجازی منتشر و موجب نگرانی مردم شده است .

سعید جعفرزاده احمدسرگورابی با نام هنری پرواز همای متولد شهر احمدسرگوراب از توابع شهرستان شفت واقع در غرب گیلان است. او خواننده موسیقی سنتی ایرانی است همراه با گروه مستان که مجموعه ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، به اجرای کنسرت می پردازد. او ترانه هایی را به زبان های گیلکی و تالشی نیز اجرا کرده و اپراهایی را هم به روی صحنه برده است.

شرکت در جشنواره موسیقی فجر، فضای باز کاخ نیاوران، تور کنسرت های آمریکا  (Disney Hall)،کنسرت ارکسترال با رهبری شهرداد روحانی و تور کنسرت هایی از هامبورگ تا هلند از جمله فعالیت های پرواز همای است.
اجرای موزیکال داستانهای مثنوی و آثار شعرای بزرگ کشور همچون اپراهای «موسی و شبان»، «مرغ سحر» و «عقل و عشق و آدمی» به رهبری شهرداد روحانی از جمله کارهای نو و بدیع این هنرمند گیلانی است.
از آلبوم های موسیقی پرواز همای نیز می توان به «در شب گیسوان تو» و «سرزمین بیکران» اشاره کرد.

او کنسرت های متعددی را با گروه مستان با عنوان «مستان و همای» برای حفظ جنگل ها و جلوگیری از نابودی حیوانات به روی صحنه برد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان