جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در سال های اخیر ورزش استان به محل تاخت و تاز سیاسیون تبدیل شده است، گفت: برخی به دنبال روی کار آوردن اطرافیان خود هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر رشت با اشاره به اینکه امروز تعدد مراکز فرهنگی به معضلی در کشور و استان تبدیل شده است، گفت: عدم همکاری و همگرایی و موازی کاری از مهم ترین مشکلات در حوزه فرهنگی است.

وی در ادامه به وضعیت استان گیلان اشاره و با بیان اینکه فقر این استان در زیر پوشش سبز آن پنهان شده است، افزود: در سال های گذشته هیچ تلاشی برای بهبود وضعیت و پیشرفت و توسعه گیلان انجام نشده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به ظرفیت های فراوان موجود در این استان، تأکید کرد: باید بیش از این در حوزه های مختلف به ویژه بخش فرهنگی کار شود.

وی همچنین به ورود نیروهای جوان در شورای شهر رشت اشاره و با بیان اینکه آسیب های فرهنگی در گیلان به دلیل نبود هماهنگی ها است، اضافه کرد: در امور فرهنگ دستگاه های متولی مشخص هستند باید با وحدت رویه فعالیت های لازم و تأثیرگذار در این زمینه انجام دهند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه باید به مرور در زمینه انتصاب مدیران استانی اقدام شود، افزود: در سال های اخیر در بخش های مختلف به ویژه حوزه ورزشی شاهد آسیب بوده ایم.

ضرورت تشکیل اتاق فکر فرهنگی

وی با بیان اینکه ورزش گیلان به محلی برای تاخت و تاز سیاسیون تبدیل شده است، اظهار کرد: عده ای از سیاسیون در این امور به فکر روی کار آوردن اطرافیان خود هستند که باید اصلاح شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به اینکه حل مشکلات فرهنگی به وسیله افرادی که خود مشکل دارند غیر ممکن است، ادامه داد: باید فرهیختگان دانشگاهی و حوزوی در این زمینه ورود کنند.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل و همراهی شورای شهر رشت به ویژه کمیسیون فرهنگی برای تبلیغ این کالاها در سطح شهر، تصریح کرد: شورای شهر رشت باید برنامه محور حرکت کند.

امام جمعه رشت همچنین بر ضرورت ارتباط کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با دستگاه های فرهنگی تأکید کرد و گفت: در آینده نزدیک از جوانان خوش فکر دیندار و اهل تدین در امور مدیریت استان استفاده می شود و باید جهادی کنند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای نظارت در بخش های مختلف مدیریت شهری از سوی شورای شهر رشت، ادامه داد: باید فعالیت ها به ویژه در حوزه فرهنگی بر اساس برنامه و ایجاد اتاق فکر انجام شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان