جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هنوز بیش از ۲۳۴ هزار نفر از گیلانیان واکسن نزده اند، گفت: همه مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی استان برای پوشش حداکثری واکسیناسیون فعال شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری صبح امروز در نشست اجرای صحیح تر واکسناسیون کرونا گیلان در جمع مدیران شبکه های بهداشت و درمان سراسر استان، اظهار کرد: ۱۳ شهرستان استان در وضعیت زرد، سه شهرستان در وضعیت آبی و شهرستان رودبار در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در جمعیت بالای ۱۲ سال استان گیلان، گفت: ۸۹ درصد جمعیت استان نوبت اول و ۷۱ درصد نیز هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به جمعیت واکسن نزده استان بیان کرد: بیش از ۲۳۴ هزار نفر هنوز در گیلان به هر دلیلی واکسن نزده اند.

سالاری با بیان اینکه مراکز تجمیعی در شهرستان ها باید کاهش و جمعیت متقاضی واکسن به سمت خانه های بهداشت گسیل شوند، تصریح کرد: واکسن مورد نیاز مراکز جامع سلامت شهری و روستایی باید به اندازه کافی فراهم و جهت جبران کمبود نیرو نیز از ظرفیت دانشجویان و داوطلبان در این بخش ها استفاده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت ثبت اطلاعات دریافت کنندگان واکسن، یکپارچه سازی اطلاعات آنها در سامانه ها و نیز کاهش مغایرت واکسن های تزریقی با ثبت نشده نیز تأکید کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان