جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی، با نفوذ تدریجی جریانات شمالی از روز گذشته روند افزایش ابر، کاهش دما، بارندگی و وزش باد در استان گیلان آغاز شد. در حال حاضر بارش در ارتفاعات بالا دست استان گیلان به صورت برف است.   ایستگاه ...

به گزارش ۸دی، با نفوذ تدریجی جریانات شمالی از روز گذشته روند افزایش ابر، کاهش دما، بارندگی و وزش باد در استان گیلان آغاز شد.

در حال حاضر بارش در ارتفاعات بالا دست استان گیلان به صورت برف است.

 

ایستگاه مخابرات مازی کوته اشکورات رحیم آباد رودسر

بارش شدید باران در بسیاری از شهرستان ها با طغیان و بالا آمدن آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها همراه بوده است.

هواشناسی گیلان می گوید این شرایط جوی تا روز جمعه در استان فعال است.

طغیان رودخانه و مسدودشدن راه روستایی در رودسر

بارش شدید باران از شب گذشته منجر به طغیان رودخانه ناصرسرا رودسر شده است. اهالی روستا از مسدودشدن راه روستای دیودره در پی طغیان رودخانه خبر داده اند.

https://cdn.8deynews.com/uploads/2021/11/video_2021-11-11_10-44-32.mp4

عملیات بازگشایی جاده ها در املش

به گزارش ۸دی، براثر بارش شدید باران که از دیشب در مناطق جلگه، کوهپایه و کوهستانی این شهرستان آغاز شده پل موقت کشاورز شهر رانکوه دچار آبگرفتگی شد.

این آبگرفتگی به حدی است که عبور و مرور وسایل نقلیه و عابر پیاده از روی این پل امکان پذیر نیست و ورودی روستای شکرپَس از بخش مرکزی دچار آبگرفتگی شدید شد.

اداره راهداری املش از صبح امروز در حال بازگشایی مسیر های ورودی روستا های شیشارستان و پیلجه در بخش مرکزی و گوشکور در بخش رانکوه است.

 

https://cdn.8deynews.com/uploads/2021/11/video_2021-11-11_10-45-05.mp4

 

قطعی راه ۵ روستا در فومن بر اثر طغیان رودخانه ها

به گزارش ۸دی، فرماندار فومن گفت: بر اثر بارش سیل آسای باران که از دیشب در این شهرستان آغاز شد رودخانه های این شهرستان طغیان کرده و راه ارتباطی ۵ روستا قطع شد.

محمدرضا محسنی گفت: بارش باران سبب غرق آبی پل آب نما در روستا های رودبارچیره، زیده، خطیب گوراب، گوراب پس پائین و شکالگوراب این شهرستان شد و راه ارتباطی این روستا ها را قطع کرد.

بازگشایی پل های بداب و چوبر شفت

 رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شفت گفت: بارش شدید باران و طغیان رودخانه های سیاهمزگی و امام زاده ابراهیم سبب بسته شدن پل های بداب و چوبر این شهرستان شد که با تلاش ماموران راهداری دقایقی پیش بازگشایی شد.

عمار رهبری بیان کرد: اگرچه امکان رفت و آمد روی پل چوبر وجود دارد اما به علت شدت آب، ورودی پل را بسته ایم و عبور و مرور از راه های جایگزین امکان پذیر است.

https://cdn.8deynews.com/uploads/2021/11/video_2021-11-11_13-17-08.mp4

 

وضعیت غرق در آب روستای بهمبر در بخش ضیابر صومعه سرا https://cdn.8deynews.com/uploads/2021/11/IMG_20211111_145255_318.mp4

 

گردنه حیران آستارا سفیدپوش شد https://cdn.8deynews.com/uploads/2021/11/IMG_20211111_150742_811.mp4

 

اما جلسه مدیریت بحران نیز امروز به ریاست اسدالله عباسی استاندار گیلان برگزار شد.

عباسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه تأمین سوخت و انرژی برای نانوایی ها و مراکز درمانی به ویژه در مناطق صعب العبور ضروری است، اظهار کرد: باید به فکر سوخت جایگزین در شرایط بحرانی باشیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه دستگاه های خدماتی و امدادی مانند شهرداری و هلال احمر باید اقلام مورد نیاز برای شرایط بحرانی را دپو کنند، افزود: پیش بینی های لازم جهت تعبیه اسکان اضطراری و آشپزخانه های سیار در مواقع بحرانی مانند بارش سنگین برف انجام شود.

وی بر لزوم استقرار نیروهای امنیتی و انتظامی برای خدمت رسانی در شرایط اضطراری تأکید و بیان کرد: از آنجایی که استان گیلان در سنوات گذشته از ایجاد اختلال در خدمت رسانی در شرایط بحرانی آسیب دیده است باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

عباسی با اشاره به ضرورت تجمیع استقرار ماشین آلات راهداری برای شرایط بحرانی، تصریح کرد: دستگاه ها قبل از وقوع بحران مذاکرات لازم برای دریافت کمک از بخش خصوصی را داشته باشند.

ضرورت توجه دستگاه های خدمات رسان به مناطق صعب العبور در شرایط بحرانی

استاندار گیلان با تاکید بر توجه ویژه به مناطق صعب العبور در شرایط بحرانی، اظهار کرد: استحکام پل های فعلی و یا در صورت لزوم جایگزین پل در مناطقی که با خطر بیشتری مواجه است ضرورت دارد.

وی با تاکید بر لایروبی رودخانه های باقی مانده با هماهنگی آب منطقه ای گیلان، بیان کرد: هماهنگی دستگاه ها میزان آسیب در مواقع بحرانی را کاهش داده و موجب تبدیل تهدید به فرصت می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان