جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - کارشناس مسئول تامین مسکن مددجویان بهزیستی استان گیلان گفت: حداقل کمک بلاعوض بهزیستی برای ساخت مسکن ویژه خانواده های تحت پوشش در سال جاری با افزایش پنج برابری به ۵۰ میلیون تومان رسیده است.

حسین پیربازاریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون افزون بر یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در گیلان برای خانواده های تحت پوشش در دست احداث است، افزود: این واحدهای مسکونی به روش های مختلف با مشارکت وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و بسیج سازندگی برای خانوارهای تحت پوشش در دست احداث قرار دارد.

وی بیان داشت: از سال ۸۸ با شروع طرح نهضت مسکن در سازمان بهزیستی تاکنون بیش از سه هزار و ۳۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی گیلان با دریافت کمک بلاعوض از سازمان بهزیستی در قالب برنامه ها و تفاهم نامه های مختلف در استان صاحب سرپناه شده اند.

وی تامین مسکن در کنار ایجاد اشتغال پایدار را از ضروری ترین نیازها و جزو حقوق اولیه مددجویان بهزیستی عنوان و تصریح کرد: تامین مسکن جزء اهداف رسیدن به کاهش سکونتگاه های غیر رسمی و ایجاد فرهنگ نوسازی و بهسازی در بافت های فرسوده برای معلولان و مددجویان بهزیستی قرار گرفته که با سیاست های در نظر گرفته شده توسط سازمان بهزیستی کشور و ضرورت ایجاد فضای مناسب و با دوام برای افراد تحت پوشش، به خصوص افراد دارای معلولیت در مرحله گذار از الگوی سنتی به الگوی جدید است.

پیربازاریان اظهار داشت: با مساعدت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمامی واحدهای مسکونی مددجویان که با کمک بهزیستی احداث شده اند بر اساس الگوی جدید ساخت وساز مسکن روستایی و غالبا برگرفته از الگوی خانه های شهری احداث شده است. 

کارشناس مسئول تامین مسکن مددجویان بهزیستی گیلان ابراز میدواری کرد با بهره گیری از کمک خیرین که از مهمترین محورهای حمایتی در امر ساخت مسکن مددجویان است بتوان در کنار استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود در بخش دولتی و خصوصی در گیلان برای هر فرد تحت پوشش سرپناه مناسب ایجاد کرد.

گیلان دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارد . ۶۵ هزار خانوار از خدمات بهزیستی گیلان بهره می برند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان