جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه سالانه 27 میلیون تن محصولات کشاورزی به کشور وارد و یک میلیون و یک صد هزار تن محصول به واسطه مرزهای ایران به کشورهای همسایه ترانزیت می شود، گفت: ...

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، کی خسرو چنگلوایی بعدازظهر امروز در جریان سفر یک روزه به این شهرستان در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها اظهار کرد: با هماهنگی قبلی صورت گرفته با حراست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان بازدیدی از مرکز قرنطنیه نباتات این شهرستان صورت گرفت. 

رئیس سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی کمک به حفظ نباتات از دست عوامل زیان رسان را ازجمله اهداف سازمان حفظ نباتات کشور توصیف کرد و افزود: این مهم در دو بخش اعمال ضوابط قرنطینه ای روی محصولات وارداتی و ترانزیتی و کنترل محموله های صادراتی انجام می شود.

وی با بیان اینکه سالانه 27 میلیون تن محصولات کشاورزی به کشور وارد و یک میلیون و یک صد هزار تن محصول به واسطه مرزهای ایران به کشورهای همسایه ترانزیت می شود، گفت: این مقدار محصولات وارداتی و ترانزیتی در یک صد و دو مرکز قرنطینه کنترل و پس از انجام آزمایش ، مجوز واردات صادر می شود.

چنگلوایی، مرکز قرنطینه نباتات شهرستان آستارا را یکی از مراکز حساس و مهم کشور دانست و تصریح کرد: از مجموع چهارمیلیون و 700 هزار تن محموله صادراتی کشور حدود 700 هزار تن آن در این مرکز کنترل و بررسی می شود که 92 درصد از صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه از مرکز قرنطینه نباتی آستارا انجام می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ظرفیت صادرات مرکز قرنطینه نباتات شهرستان آستارا را سالانه یک میلیون و 200 هزار تن دانست و بیان کرد: متأسفانه امکانات، زیرساخت ها و نیروی موردنیاز برای این میزان صادرات محصولات کشاورزی در این مرکز نیست که امیدواریم در آینده نزدیک مشکلات و نیازمندی های آن برطرف شود. 

انتهای پیام /۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان