جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به وزش باد گرم از عصر امروز در این استان، گفت: شهروندان از روشن کردن آتش خودداری کنند.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی، گفت: بررسی این الگوها نشان دهنده تقویت جریانات جنوبی در منطقه است.

وی افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده شرایط از عصر امروز برای وزش باد گرم با سرعت ۶۰ تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت در استان گیلان فراهم می شود.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به فعالیت این سامانه تا عصر فردا در استان، گفت: از عصر فردا با ورود سامانه بارشی شاهد دور جدید بارش ها در استان گیلان خواهیم بود.

دادرس با بیان اینکه برای امروز و فردا شاهد افزایش دمای ۵ تا ۱۰ درجه ای دمای هوا خواهیم بود، تصریح کرد: با توجه به وزش باد احتمال بروز خسارت به سازه های سست وجود دارد که باید تمهیدات لازم در این زمینه پیش بینی شود.

وی از شهروندان خواست از استقرار زیر سازه های سست و همچنین روشن کردن آتش در طبیعت و جنگل جدا خودداری کنند، ادامه داد: دریا نیز برای امروز عصر با افزایش ارتفاع موج برای انجام فعالیت ها به ویژه صید و صیادی نامناسب است.

مدیر کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه برای روزهای هفته جاری نیز برای استان بارش باران پیش بینی شده است، اضافه کرد: دمای هوا نیز کاهش محسوس خواهد داشت و در ارتفاعات نیز بارش ها به صورت برف پیش بینی شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان