جستجوگر خبری شهرستان شفت

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان اینکه در شش ماه نخست امسال ۱۳ هزار و ۱۴۷ نفر دوره آموزش های مهارتی دیده اند، گفت: این آموزش ها در قالب دوره های فنی و حرفه ای برای متقاضیان در استان ...

عباس جمادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به فعالیت های آموزش و مهارتی در اداره کل فنی حرفه ای استان گیلان اظهار کرد: آموزش ها در سه بخش دولتی «مرکز ثابت و سیار شهری»، آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای و کارگاه های بخش خصوصی به جامعه هدف فنی و حرفه ای استان گیلان ارایه شده است. 

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی یاد شده توسط مراکز دولتی و بخش خصوصی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان برای افراد فاقد مهارت و جویای کار با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، گفت: در ۶ ماهه نخست امسال در بخش ثابت شهری یک میلیون و ۲۷ هزار و ۴۶۳ نفر ساعت در قالب پنج هزار و ۶۲۰ نفر دوره آموزش های مهارتی را دریافت کردند. 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با بیان اینکه در بخش کارگاه سیار شهری نیز ۱۲۷ هزار و ۵۳۷ نفر ساعت در قالب ۷۶۳ نفر دوره آموزش های لازم مهارتی را فرا گرفتند، تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در راستای توانمندسازی افراد فاقد مهارت جویای کار توانست با همکاری بخش خصوصی به دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی ۸۳۰ نفر دوره در قالب ۱۳۶ هزار و ۲۱۲ نفر ساعت آموزش های مهارتی ارایه دهد. 

وی با اشاره به فعالیت فنی حرفه ای به جامعه هدف زندانیان بیان کرد: برای زندانیان یک هزار و ۱۷۰ نفر دوره در قالب ۲۰۶ هزار ۷۱۵ نفر ساعت، برای دانش آموزان ۷۵۵ نفر دوره در قالب ۱۳۰ هزار و ۶۶۴ نفر ساعت، ساکنان مناطق روستایی هزار و سه نفر دوره در قالب ۱۲۲ هزار و ۶۰۱ نفر ساعت، دوره های مهارتی برگزار شد. 

جمادی با بیان اینکه معتادان بهبود یافته ۴۸۰ نفر دوره در قالب ۵۲ هزار و ۸۷۴ نفر ساعت و سربازان وظیفه دو هزار و ۸۸۲ نفر دوره در قالب ۴۶۹ هزار و ۱۹۷ نفر ساعت آموزش های مهارتی ارایه شد، افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان دامنه وسیعی از مخاطبان را تحت آموزش های مهارتی قرار می دهد. 

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با اشاره به دامنه وسیع مخاطبان فنی وحرفه ای تصریح کرد: ۱۸ جامعه هدف شامل آسیب دیدگان اجتماعی، افراد دارای معلولیت، دانشجویان، دانش آموزان، زنان خانه دار و سرپرست خانوار، زندانیان، سربازان وظیفه، معتادان بهبود یافته و شاغلان بنگاه های اقتصادی ساکنان مناطق روستایی دامنه فعالیت اداره فنی و حرفه ای می باشد. 

ویبا بیان اینکه ۲۳ مرکز دولتی و بیش از ۷۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعال هستند، گفت: رسالت مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارتقای سطح مهارتی نیروی کار است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان