جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۹۹ درصد دانش آموزان گیلانی واکسن کرونا را دریافت کرده اند ، گفت: این میزان واکسیناسیون حکایت از اعتماد خانواده ها به نظام واکسیناسیون و طرد شدن کامل واکسن ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری صبح امروز در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با محوریت واکسیناسیون کرونا در استان در سالن اجلاس حوزه ریاست ضمن تقدیر از فعالان اجرای این سند ملی ازجمله کادر بهداشت و بسیج، اظهار کرد: باید از همه توان برای پوشش حداکثری واکسیناسیون کرونا در استان بهره گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه واکسیناسیون در گیلان وضعیت مطلوبی دارد، افزود: گیلان با ۷۶ درصد پوشش در نوبت اول کل جمعیت و همچنین با ۸۸ درصد پوشش نوبت اول در افراد بالای ۱۲ سال به بالا رتبه نخست واکسیناسیون کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی بر ضرورت تسریع واکسیناسیون کرونا در گیلان تأکید کرد و گفت: سرعت واکسیناسیون کرونا در اغلب شهرستان های استان از متوسط کشوری بالاتر است و باید در مابقی شهرستان ها نیز اقدامات عاجلی صورت بگیرد.

 سالاری با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در گیلان، گفت: حدود ۸۸ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال گیلان دز نخست و بیش از ۶۵ درصد همین جمعیت هر دو دز واکسن را تزریق کرده اند.

وی با اشاره به ظرفیت بی نظیر نظام شبکه، پایگاه های مقاومت بسیج و مساجد در گیلان، گفت: خوشبختانه همه زیرساخت های لازم ازجمله خانه های بهداشت در سراسر استان مهیا بوده و باید از این ظرفیت ها در تسریع واکسیناسیون عمومی علیه کرونا مدبرانه بهره گرفت.

سالاری با اشاره به اینکه در سطح تمام خانه های بهداشت باید واکسن کرونا توزیع شود، بیان کرد: پزشکان و بهورزان مسؤول واکسیناسیون کرونا در خانه های بهداشت هستند و می بایست از ظرفیت دانشجویان و داوطلبین نیز در این امر مهم بهره گرفت.

وی با اشاره به در پیش بودن بازگشایی مدارس در استان گیلان و لزوم واکسینه کردن این گروه در اهمیت، گفت: ۹۹ درصد دانش آموزان گیلانی واکسن کرونا را دریافت کرده اند که حکایت از اعتماد خانواده ها به نظام واکسیناسیون و طرد شدن کامل واکسن هراسی در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر استمرار واکسیناسیون کرونا کارمندان دولت تأکید کرد و افزود: تمامی کارمندان دولتی و دستگاه های عمومی مکلف به تزریق واکسن هستند.

سالاری بر لزوم یادآوری دز دوم واکسن کرونا تأکید کرد و افزود: باید با ردیابی، برقراری تماس و ارسال پیامک زمان تزریق دز دوم واکسن را به افرادی که به هر دلیلی جامانده اند، یادآوری کرد.

انتهای پیام/۳۳۸۹



نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان