جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- سخنگوی علوم پزشکی گیلان گفت: داشتن دو شرط سن بالای ۶۰ سال و گذشت مدت زمان چهار و شش ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونا برای دریافت دُز سوم الزامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، فردین مهرابیان شامگاه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به آغاز تزریق دُز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۶۰ سال، اظهار کرد: همه مراکز و پایگاه های واکسیناسیون در استان گیلان آماده تزریق دُز سوم هستند.

وی به شرایط تزریق دُز سوم واکسن کرونا اشاره کرد و افزود: افراد باید بالای ۶۰ سال باشند در صورت تزریق واکسن آسترازنکا و اسپوتنیک شش ماه از تزریق دُز دوم و واکسن بهارات، سینوفارم، برکت و کوواکسین باید چهار ماه از زمان تزریق دُز دوم گذشته باشد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان تأکید کرد: واکسن دُز سوم تنها در صورت داشتن این دو شرط به افراد تزریق می شود.

وی با اشاره به فعالیت ۳۰۶ پایگاه و مرکز واکسیناسیون در سراسر استان گیلان اشاره و اضافه کرد: یکی از توصیه های ما به شهروندان این است که برای تزریق دُز سوم واکسن از همان واکسنی که در دُز دوم تزریق کرده اند دریافت کنند.

مهرابیان ادامه داد: اگر فرد به هر دلیلی به دنبال تغییر واکسن دریافتی در دُز سوم را دارد می تواند درخواست خود را در شهرستان ها به شبکه بهداشت و درمان و در رشت به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت مکتوب ارسال کند.

وی با بیان اینکه این درخواست ها در یک کمیته سه نفره بررسی می شود، تصریح کرد: در اسرع وقت تصمیمات لازم اتخاذ و نتایج کمیته به اطلاع فرد خواهد رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان