جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گیلان بر لزوم اصلاح و بروز رسانی اطلاعات اراضی تأکید کرد و گفت: توزیع کودهای کشاورزی شیمیایی اصلی و پایه ای شامل نیتروژنه، فسفاته و پتاسه که مشمول لحاظ یارانه هستند در ...

صالح محمدی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به بخشنامه جدید وزارت جهاد کشاورزی در خصوص توزیع کودهای شیمیایی، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی و ابلاغ به سازمان های جهاد کشاورزی و شرکت های خدمات حمایتی کشاورزی استان ها، تخصیص و توزیع کودهای کشاورزی شیمیایی یارانه ای صرفاً به بهره بردارانی امکان پذیر است که اطلاعات عرصه های تولید آن ها (زراعی، باغی و شیلات) در سامانه پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی ثبت شود.

وی با بیان اینکه همه مراحل درخواست کود شیمیایی تا تحویل به کشاورز به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه پایش انجام می گیرد، افزود: پس از صدور حواله الکترونیک توسط مراکز خدمات جهاد کشاورزی، تحویل نهاده توسط شبکه کارگزاری این شرکت که شامل (تعاونی های روستایی، کشاورزی، تولید، چای کاران، شیلات و بخش خصوصی) است به بهره برداران میسر می شود.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه توزیع کود بر مبنای اطلاعات ثبت شده محصولات مختلف در سامانه جامع پهنه بندی است، گفت: صدور حواله الکترونیک سبب شفاف سازی، توزیع عادلانه و نظارت بیشتر بر توزیع نهاده ها می شود.

 محمدی با اشاره به دیگر مزیت های توزیع الکترونیکی کودهای شیمیایی، بیان کرد: مصرف بر مبنای اطلاعات پایه در جهت تعادل و بهینه مصرف کردن کودها بوده و در راستای پایداری کشاورزی و محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه بروز رسانی اطلاعات موجود در سامانه پهنه بندی در این سازوکار بسیار حائز اهمیت است، بیان کرد: از کشاورزان درخواست می شود در این فاصله زمانی باقیمانده تا مصرف نهاده ها با مراجعه به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مناطق فعالیت، نسبت به اعلام، اصلاح و یا تکمیل اطلاعات اراضی زراعی و باغی و شیلات خود اقدام کنند و تهیه کودهای موردنیازشان را به ماه ها و روزهای پایانی سال و زمان پیک مصرف موکول نکنند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان