جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - دادستان مرکز استان گیلان گفت: رودخانه معدن نیست و مجوز برداشت از بستر رودخانه ها نباید صادر شود.

به گزارش روز پنجشنبه دادگستری گیلان، سیدمهدی فلاح میری در بازدید از کف بند کهلستان شهرستان املش اظهار  داشت: برداشت های بی رویه با اخذ مجوز بدون نظارت دستگاه های مسئول، موجب تخریب آب بندان و بستر رودخانه شده است و به طور حتم در فصل برنج کاری، کشاورزان منطقه را دچار مشکل خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه طی نامه ای با تذکر قانونی به دستگاه های متولی اعلام شده است که رودخانه معدن نیست و نباید مجوز برداشت از بستر رودخانه ها صادر شود، گفت: در صورت برداشت حسب ضرورت نیز می بایست اقتضائات زیست محیطی آن لحاظ گردد.

دادستان مرکز استان گیلان ادامه داد: علیرغم تاکیدات و تذکرات قانونی باز هم شاهد برداشت های غیرقانونی و تخریب آب بندان های کشاورزان در برخی مناطق هستیم که هر ساله منجر به تخریب پل های مواصلاتی بین روستاها شده است و زندگی مردم را نیز مختل می کند.

فلاح میری خاطرنشان کرد: مسئولان و متولیانی که اقدام غیرقانونی و ترک فعل داشته و با ارتکاب فعل مجرمانه موجب ایراد خسارت به بیت المال شده اند، باید پاسخگو باشند و با تشکیل پرونده قضایی به جرایم آنان رسیدگی می شود.

وی در ادامه اظهارداشت: هم اینک نیز به دلیل دریافت گزارشات مردمی مبنی بر برداشت بی رویه در رودخانه حدفاصل بین ۲ شهرستان املش و لنگرود از این منطقه بازدید کردیم و دستورات مقتضی نیز اعلام می شود.

در بازدید امروز حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان نیز حضور داشتند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان