جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت-ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه از تزریق ۱۵۱ هزار و ۲۵۸ دز واکسن کرونا به جامعه هدف این شهرستان خبر داد.

محمدرضا محدث امروز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، جمعیت هدف این شهرستان (افراد بالای ۱۲ سال) را ۹۷ هزار و ۱۷۶ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۸۶ هزار و ۶۲ نفر ( ۸۸ درصد) دز اول و ۶۵ هزار و ۴۵ نفر (۹۳.۶۶ درصد) نیز دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی روند اجرای واکسیناسیون کرونا در این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: ۱۰۰ درصد افراد ۱۲ تا ۱۸ سال نیز در این شهرستان واکسن کرونا زده اند.

به گفته وی، اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در ۵۹ مرکز شامل مراکز بهداشت و درمان، خانه های بهداشت، مراکز تجمیعی و پایگاه های بهداشتی این منطقه انجام می شود.

محدث در ادامه با اشاره به کاهش بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه اظهار داشت: هم اکنون این شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

وی تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مشارکت عمومی در کاهش این بیماری موثر بوده، بنابراین انتظار می رود عموم مردم همچنان استفاده از ماسک و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار دهند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان