جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به هشدار نارنجی هواشناسی گیلان گفت: طبق برآوردهای هواشناسی احتمال ایجاد سیلاب و طغیان رودخانه های استان برای روزهای پایانی هفته جاری زیاد است.

امیر مرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نگرانی از بارش های شدید و احتمال طغیان رودخانه ها و بی توجهی به هشدارها برای روزهای پایانی هفته جاری وجود دارد، افزود: شهروندان باید با توجه به هشدارها از ترددهای غیرضروری بخصوص در مناطق کوهستانی پرهیز کنند؛ ضمن اینکه لازم است تردد افراد سالمند و کودکان به شدت مدیریت شود.

وی همچنین به گردشگران و کوهنوردان نیز هشدار داد که برای روز پنجشنبه(فردا) به هیچ وجه در مناطق کوهستانی و جنگلی استان تردد و صعود نداشته باشند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از مردم استان و بومیان نیز خواست که از تردد غیرضروری در دامنه ها و ارتفاعات پرهیز کنند و در صورت ضرورت احتیاط لازم را به ویژه برای عبور از رودخانه ها داشته باشند.

دریای خزر آخر هفته توفانی است

مرادی با اشاره به توفانی بودن دریای خزر برای روزهای پیش رو اظهار داشت: دریا برای ماهیگیری و فعالیت های دریانوردی مناسب نیست و صیادان باید از فعالیت های دریایی طی روزهای پایانی هفته خودداری کنند.

وی همچنین بر آمادگی کامل دستگاه های امدادی برای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: نیروهای امدادی باید آماده هر گونه مقابله با مشکلات احتمالی از بارش های شدید در استان باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان افزود: با توجه به هشدار نارنجی هواشناسی، احتمال بارش شدید بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیمتر و حتی بیش از این در استان وجود دارد. 

به گفته وی با توجه به وقوع چندین سیلاب طی ۲ ماه اخیر به شهروندان تاکید می شود که احتیاط لازم را در مدت فعالیت این سامانه بارشی برای امنیت جانی خود و عزیزان شأن داشته باشند.

وقوع سیلاب های پاییزی در گیلان تاکنون بیش از ۷۰ میلیارد تومان به زیر ساخت های استان خسارت وارد کرده است. علاوه بر این متاسفانه در سیلاب های اخیر ۲ نفر بر اثر بی احتیاطی و سقوط در رودخانه جان خود را از دست دادند.

هواشناسی گیلان از فردا چهارشنبه تا جمعه نسبت به بارندگی های شدید ، وزش باد، رعد و برق مه آلود بودن هوا و برای ارتفاعات بالادست بارش برف را در استان هشدار داده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان