جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - بر اساس گزارش مرکز بهداشت گیلان تا ۹ آبان ماه جاری دُز نخست واکسن کرونا به ۹۶ درصد از دانش آموزان ۱۲ سال به بالای این استان تزریق شد که نسبت به میانگین کشوری بیش از هفت درصد بیشتر است.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا یکشنبه هفته جاری ۱۷۵ هزار و ۷۳۵ نفر از دانش آموزان ۱۲ سال به بالای استان گیلان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

دکتر حسن رخ شاد با بیان اینکه گیلان در تزریق واکسن کرونا در مقایسه با میانگین کشوری پیشتاز است، اضافه کرد: تزریق دُز اول واکسن کرونا ۷.۲ درصد و دز دوم واکسن ۸.۷ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیرگروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان بیان داشت: یک میلیون و ۹۳۶ هزار و ۱۸۸ هزار نفر در این استان نوبت اول و یک میلیون و ۳۵۶ هزار و ۹۴۹ نفر نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: شهرستان شفت با تزریق ۹۷ درصد نوبت اول و ۶۹ درصد نوبت دوم، سیاهکل با ۹۶ درصد نوبت اول و ۶۶ درصد نوبت دوم و املش با ۹۵ درصد نوبت اول و ۶۵ درصد نوبت دوم به ترتیب بیشترین تزریق واکسن دانش آموزان در گیلان را به خود اختصاص داده اند.

رخ شاد گفت: بعد از شهرستان های یاد شده لاهیجان، صومعه سرا، بندرانزلی، فومن، لنگرود، رودسر، ماسال، رشت ، آستانه اشرفیه، رضوانشهر، تالش، رودبار و آستارا به ترتیب بیشترین تزریق واکسن را داشته اند.

براساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان رودبار در رنگ بندی کرونایی نارنجی و شهرستان های رودسر، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، ماسال، آستانه اشرفیه، رشت، خمام، شفت، صومعه سرا، فومن، بندرانزلی، تالش، آستارا ، رضوانشهر زرد و املش آبی است.

براساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم اکنون ۳۱۱ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های استان بستری هستند.

استان گیلان بیش از ۳۶۸ هزار دانش آموز دارد که از این تعداد بیش از ۱۸۰ هزار نفر در گروه سنی بالای ۱۲ سال قرار دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان