جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گیلان از برگزاری رزمایشی در حوزه تهدیدات کشاورزی خبر داد و گفت: هجوم آفات غیر بومی از جمله ملخ، کشاورزی استان را تهدید می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود قاسم نژاد شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به طرح پدافند غیرعامل، گفت: محور برنامه های پدافند غیرعامل بلند مدت و میان مدت در سطوح مختلف پیش بینی، پیشگیری و مصون سازی و در حوزه های مختلف متمرکز است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گیلان با بیان اینکه فرصت ها و چالش ها در طرح پدافند غیرعامل شناسایی شده و برای ۱۰ حوزه زیر ساختی نیز برنامه ریزی شده است، افزود: دستگاه های اجرایی موظف هستند سالانه یک یا دو برنامه عملیاتی این حوزه را اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه نقشه راه کاهش آسیب های حوزه پدافند غیر عامل در گیلان شناسایی شده و راه های مقابله با آن نیز مشخص است بیان کرد: اقدامات خوبی در حوزه اجرا به ویژه توزیع برق استان و در شهرهایی مانند املش و انزلی انجام شده است.

قاسم نژاد با بیان اینکه بیشتر اقدامات انجام شده برای مبارزه با گیاه مهاجم سنبل آبی فیزیکی بوده است، تصریح کرد: با توجه به گستردگی رویش این گیاه مهاجم در بندر انزلی نیازمند اعتبارات ملی برای مبارزه با آن هستیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گیلان از برگزاری رزمایشی در حوزه تهدیدات کشاورزی طی هفته آینده در گیلان خبر داد و گفت: هجوم آفات غیر بومی از جمله ملخ کشاورزی استان را تهدید می کند.

وی افزود: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل هزار برنامه فرهنگی، آموزشی و رزمایش و همایش با هدف فرهنگ سازی و بررسی میزان آمادگی دستگاه های اجرایی استان گیلان برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان