جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره رسانه ای «حبیب»، گفت: این جشنواره به دنبال ارتقا و بسیج رسانه های مردمی برای تقابل با تهاجم فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اشاره به آغاز فراخوان دومین جشنواره استانی رسانه ای حبیب ویژه تولیدات رسانه ای تشکل های دینی و فعالان رسانه ای گیلان، اظهار کرد: این جشنواره با بهره گیری از دو چهره قرآنی «حبیب نجار» و «حبیب بن مظاهر» به ابتکار اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان از سال گذشته راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی این جشنواره نمایش کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و تبلیغی تشکل های دینی، هیئت های مذهبی و مساجد است، افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب که امروز افرادی همانند شهید آوینی باید زحمات و تلاش های مجموعه های دینی و گروه های مردمی در مواجهه با موضوعات مختلف را به نمایش بگذارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه امروز جنگ، جنگ روایت ها است و بیش از هر زمان دیگری رسانه تأثیرگذار است، گفت: در سال گذشته شاهد ثمرات خوب برگزاری جشنواره حبیب بودیم امسال نیز به دنبال ارتقای کیفیت آثار تولیدی هستیم.

برگزاری دومین جشنواره حبیب در چهار محور

وی با بیان اینکه جشنواره حبیب در چهار محور تعظیم شعائر دینی، خدمات اجتماعی تشکل های دینی، تولید آثار در حوزه جمعیت و خانواده و مسجد و امام محله برگزار می شود، اضافه کرد: آثار باید در قالب مستند، فیلم کوتاه، کلیپ و نماهنگ و به مدت حداکثر ۲۳ دقیقه تولید شود.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه در بخش تولید آثار با موضوع جمعیت و خانواده علاوه بر تشکل های دینی و هیئت های مذهبی، هنرمندان مستقل نیز می توانندآثار تولیدی خود را ارسال کنند، ادامه داد: متأسفانه امروز با بحران جمعیت در سطح کشور به ویژه استان گیلان مواجه هستیم و جشنواره حبیب نگاه ویژه ای به این موضوع داشته است.

وی با بیان اینکه آثار در دو بخش فنی و محتوایی داوری می شود، گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به صورت لوح فشرده، ارسال به ادارات شهرستانی تبلیغات اسلامی و ارسال لینک ویدئو به سایت سازمان و یا از طریق شماره تلفن ۰۹۲۰۲۳۱۷۰۱۱ از طریق پیام رسان واتس آپ ارسال کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا پایان دی ماه امسال عنوان و تصریح کرد: آثار تولید شده باید مربوط به دو سال اخیر باشد و آثاری که سال گذشته در جشنواره حبیب شرکت کرده اند مجاز به شرکت در این دوره نمی باشند.

وی همچنین با بیان اینکه آثار بعد از ارسال امکان تغییر ندارد، بیان کرد: محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی تعیین نشده و شرکت کنندگان می تواند در هر محور به هر تعداد اثر ارسال کنند.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۰۰ اثر از ۱۵۰ تشکل دینی و مذهبی ارسال شده بود، افزود: انتظار می رود امسال شاهد افزایش تعداد آثار ارسالی باشیم.

رشد و ارتقای بسیج رسانه های مردمی برای مقابله با تهاجم فرهنگی

وی با بیان اینکه برای ارتقای کیفیت آثار تولیدی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان اقدام به برگزاری دوره آموزشی کرده است، اضافه کرد: این دوره آموزشی با عنوان «هنر و رسانه» در موضوعات ایده یابی، تولید اثر با موضوع ازدواج و جمعیت، انتقال تجربیات، تولید، پیش تولید، سوژه یابی، کارگردانی، تصویر و تدوین برگزار از نیمه دوم آبان ماه تا نیمه اول آذر ماه برگزار می شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان هدف از برگزاری جشنواره حبیب را رشد و ارتقای بسیج رسانه مردمی در تقابل با تهاجم فرهنگی برشمرد و افزود: امروز رسانه ها درگیر وقت خود را امور سطحی، درگیریهای جناحی و حزبی و شخصی کرده اند.

وی تأکید کرد: جشنواره حبیب با بهره گیری از دو چهره قرآنی و دینی به دنبال معرفی الگو و جهت دهی برای مبارزه و مجاهدت رسانه ای و تبلیغی در برابر دشمن است.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه امروز جوانان هیئتی باید حضور فعالی در فضای مجازی برای جنگ رسانه ای در برابر تهاجم فرهنگی داشته باشند، تصریح کرد: طی سال های گذشته به واسطه دعواهای سیاسی و باندی، مسئولان گیلان از بحران پیری در این استان غافل مانده اند حتی برخی از مسئولان نیز با رفتارهای خود زمینه پیر تر شدن استان را فراهم کردند باید به صورت جدی و با استفاده از ظرفیت های رسانه در این زمینه ورود کنیم.

وی با بیان اینکه دشمن از رسانه برای مسخ شدن هویت دینی، سیاسی، ملی و اجتماعی ما استفاده را کرده اما جبهه انقلابی و تشکل های دینی از ظرفیت رسانه برای دفاع از هویت دینی و ملی خود زیاد استفاده نمی کنند، اضافه کرد: امروز بحران جمعیت بسیار حائز اهمیت است علاقه مندان به آینده ایران و گیلان باید به این موضوع ورود کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه آسیب های ناشی از کرونا کمتر از تهاجم فرهنگی است که مادران ما را نشانه گرفته است، گفت: رسانه حبیب به دنبال زمینه سازی برای بیان مشکلات و تلاش برای حل آن است جوانان اصیل انقلابی باید وارد این موضوع شوند.

در پایان این نشست پوستر دومین جشنواره استانی رسانه ای حبیب ویژه تولیدات رسانه ای تشکل های دینی و فعالان رسانه ای گیلان رونمایی شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان