جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از اول آذر ماه، گفت: علوم پزشکی، اداره کل آموزش و پرورش و آموزش عالی استان گیلان موانع بازگشایی این مراکز را برطرف کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گیلان با تأکید بر ضرورت جدیت در اجرای شیوه نامه های بهداشتی، اظهار کرد: در برخی استان ها شاهد افزایش آمارهای کرونایی و تعداد شهرهای قرمز و کاهش تعداد شهرهای آبی هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو شهر گیلان آبی و نارنجی و باقی شهرها زرد هستند، افزود: گیلان در استفاده از ماسک جز استان های پایین کشور است و نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه هستیم تا با موج ششم مواجه نشویم.

استاندار گیلان با اشاره اینکه باید در واکسیناسیون نیز در استان تکمیل شود، گفت: باید با تقویت اجرای طرح شهید سلیمانی و مراقبت های درون منزل و تبیین خطرات و تبعات عدم تزریق واکسن برای مردم به ویژه روستاییان روشن کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی، ادامه داد: رسانه و صدا و سیما باید با تولید محتوا مردم را به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن ترغیب کنند.

عباسی در ادامه با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از اول آذر ماه امسال، گفت: دستگاه های متولی اعم از دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل آموزش و پرورش و آموزش عالی باید مقدمات کار برای بازگشایی ها را فراهم کرده و موانع را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه در زمینه واکسیناسیون اولویت با فرهنگیان، دانشجویان و دانش آموزان بالای ۱۲ سال است، اضافه کرد: هیچ توجیهی برای عدم بازگشایی این مراکز وجود ندارد و برای خوابگاه ها و ایاب و ذهاب نیز ملاحظاتی در نظر گرفته می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان