جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت -ایرنا- شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندانهای کشور صبح امروز در مجتمع ورزشی استراحتگاه کارگران سنگاچین بندرانزلی با حضور ۲۷ تیم از ۳۱ استان کشور آغاز شد. 

مدیرکل زندانهای استان گیلان روز شنبه در آیین آغاز شانزدهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندانهای کشور ورزش را در سلامت و بهداشت جسمی و روحی حائز اهمیت دانست و گفت: ورزش یکی از مولفه های مهم برنامه های اصلاحی و تربیتی و ابزاری برای جلوگیری از اضطراب، ناراحتی ذهنی و سبب افزایش اعتماد به نفس در امور مختلف است .

رضا محمدی اصل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاکید بر تاثیر ورزش در زندگی روزمره افزود:  زندانیان با اجرای ورزش در زمان تحمل کیفر از کم تحرکی، رخوت جسمی و بی حوصلگی دور می شوند و ورزش می تواند در بهداشت روان مددجویان در زمان تحمل حبس موثر باشد .

مدیر کل فرهنگی تربیتی زندانهای کشور نیز گفت : برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندانهای کشور تنها متمرکز به زندانیان نیست بلکه برای کارکنان و سربازان وظیفه نیز برنامه هایی تدارک دیده می شود.

حمیدرضا عزیزی اضافه کرد : مسابقات فرهنگی و ورزشی در ۲ سال گذشته تحت تاثیر پاندمی کرونا قرار گرفت و از آخرین دوره این مسابقات ۲ سال و نیم گذشته است.

وی تصریح کرد:  به لحاظ حفظ روحیه ، سلامت و نشاط کارکنان و افزایش انگیزه سازمانی این مسابقات به طور مجتمع برگزار می شود و امسال استان گیلان در این شرایط حساس میزبانی این مسابقات را بر عهده گرفت .
عزیزی خاطر نشان ساخت: زندانبان ها شرایط سخت و پیچیده ای دارند و اگر ما به فکر سلامت جسم و روح و روان کارکنان نباشیم به لحاظ کاری و شغلی دچار فرسودگی خواهند شد .
اداره کل زندانهای استان گیلان قهرمان پانزدهمین دوره از مسابقات فوتسال کارکنان زندانهای کشور بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان