جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید و صدور هشدار سطح زرد در استان، گفت: هوای گیلان از امروز بارانی است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ورود سامانه سرد و بارشی از اواخر وقت شب گذشته به منطقه، اظهار کرد: با توجه به الگوهای حاکم بر نقشه های هواشناسی شرایط برای ابرناکی، افزایش ابر، مه آلوده شدن هوا، بارندگی و وزش باد در مناطق مختلف استان گیلان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه این شرایط طی امروز و فردا در استان گیلان حاکم است، افزود: بارش ها در برخی مناطق شدید یا حتی خیلی شدید پیش بینی شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد در استان و ابلاغ آن به همه دستگاه های خدماتی، گفت: در این مدت آبگرفتگی معابر و خیابان ها، بالا آمدن آب مسیل ها و رودخانه ها، رانش و ریزش زمین، لغزنده بودن سطح جاده ها، سقوط درخت و سازه ها سست و احتمال برخورد صاعقه دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در این مدت شاهد کاهش ۶ تا ۱۵ درجه دمای هوا هستیم، اضافه کرد: دریا نیز از امروز مواج و طوفانی و با ارتفاع موج بیش از ۱.۵ متر برای انجام فعالیت های دریایی به صید و صیادی نیز مناسب نیست.

دادرس از شهروندان خواست از استقرار در حاشیه رودخانه و مسیل ها در این مدت خودداری کنند، گفت: دستگاه ها نیز باید تمهیدات لازم برای مقابله با هر گونه بحرانی و حادثه احتمالی را پیش بینی کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان