جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت -ایرنا - وزیر کشور به تنوع قومی و مذهبی در گیلان اشاره کردو گفت: این تنوع برای گیلان یک ظرفیت بزرگ محسوب می شود که می توان با وحدت و وفاق اجتماعی شرایط را برای توسعه و پیشرفت استان فراهم ساخت.

به گزارش خبرنگار ایرنا،  احمد وحیدی روز پنجشنبه در بدو ورود به استان گیلان به منظور حضور در جلسه شورای اداری و معارفه استاندار جدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان گیلان سرشار از ظرفیت های طبیعی و انسانی است که با فراهم شدن زیرساخت ها توان بالایی برای توسعه دارد. 

وی با اشاره به اینکه گیلان در تولید بسیاری از محصولات رتبه نخست و در برخی محصولات نیز جزو استان های برتر است، افزود: حدود ۸۸ درصد این استان را جنگل، مراتع و اراضی کشاورزی و باغات تشکیل داده است که فرصت های بسیار خوبی برای اشتغال و رونق تولید ایجاد می کند.

وزیر کشور وجود دریا و همسایگی با چهار کشور را از مهم ترین ویژگی گیلان برای توسعه صادراتی و اقتصاد دریایی عنوان کردو گفت: خوشبختانه بستر شکل گیری صنایع بزرگ تبدیلی و زمینه توسعه صادرات و افزایش حداقل چندین میلیارد دلاری در این استان فراهم است.

وحیدی گردشگری را به عنوان یکی از مزایای بزرگ گیلان دانست و تاکید کرد: این حوزه بایدباید توسعه بیشتری پیدا کند و در اقتصاد استان و کشور نقش اساسی و محوری داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت های این استان با تکمیل بسترهای فراهم شده ازجمله راه آهن و آزادراه و نیز اجرای طرح زراعت چوب و دیگر اقدامات اثرگذار، استفاده بهینه شود.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز برای حضور در مراسم معرفی و تکریم استانداران جدید و قدیم گیلان وارد این استان شد.

جلسه شورای اداری گیلان با موضوع تکریم و معارفه استاندار استان با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور برگزار می شود، در این جلسه اسدالله عباسی به عنوان استاندار جدید گیلان معرفی خواهد شد.

اسدالله عباسی ۲۸ مهرماه امسال در جلسه هیات دولت به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری، به عنوان استاندار جدید گیلان، انتخاب و از هیات وزیران رای اعتماد گرفت.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان