جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تشریح نحوه اجرای قانون ساماندهی کارکنان دولت در شرایطی که بودجه کافی برای تبدیل وضعیت نیرو ها وجود ندارد، گفت: ما آنچه را که در این ...

به گزارش ۸دی،خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تشریح نحوه اجرای قانون ساماندهی کارکنان دولت در شرایطی که بودجه کافی برای تبدیل وضعیت نیرو ها وجود ندارد، گفت: ما آنچه را که در این طرح پیش بینی کرده ایم نیاز به منابع مالی ندارد که دولت بخواهد با آن مخالفت کند.

او افزود: تعداد زیادی از این نیرو ها که جمعیت زیادی را در سطح کشور تشکیل داده و اغلب به عنوان متخصص در سمت های تخصصی وزارتخانه ها، سازمان ها و شرکت های دولتی و خصولتی فعالیت دارند، شاید بیشتر از افرادی که امروز استخدام رسمی هستند، کار و تلاش کرده و مثمرثمر واقع شده اند، بنابراین تبدیل وضعیت آن ها کمکی به مسئولان نیز خواهد بود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعدادی از نیرو هایی که در قالب قرارداد های مختلف اعم از خرید خدمات، ساعتی، قرارداد معین و … فعالیت دارند از طریق واسطه ای بین نیروی کار با سازمان یا وزارتخانه مربوطه حقوق دریافت می کنند که باعث کاهش دریافتی واقعی آن ها شده است.

بهروزی فر یادآور شد: کما اینکه امروز اگر دولت ۷ میلیون تومان بابت حقوق یک نفر از آن ها می پردازد شاید تنها ۴ میلیون تومان دریافت کند و مابقی آن را فرد پیمانکار یا واسطه ای که هیچ تلاشی در این زمینه نداشته است، به عنوان سود برمی دارد.

او تصریح کرد: بر اساس آنچه ما در کمیسیون اجتماعی در قالب طرح ارائه دادیم، به این نتیجه رسیدیم که تبدیل وضعیت این نیرو ها نه تنها بار مالی برای دولت به همراه ندارد و این قانون شامل اصل ۷۵ قانون اساسی نخواهد شد، بلکه حتی باعث می شود که بخشی از حقوق آن ها بالا برود و به بهبود معیشت این افراد کمک شود.

دلیل اصرار مجلس بر ارسال لایحه از سوی دولت برای ساماندهی نیرو ها

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اصرار بر ارسال لایحه از سوی دولت اظهار داشت: ما به این دلیل تنها در قالب ارائه طرح برای ساماندهی کارکنان دولت اکتفا نکردیم چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر لایحه محور کردن مصوبات مجلس تأکید کردند.

بهروزی فر افزود: ما یک ماه قبل از رئیس سازمان اداری و استخدامی برای حضور در نشست این کمیسیون دعوت کردیم و در آن تصمیم گرفتیم که این سازمان ظرف مدت ۴۵ روز لایحه ساماندهی کارکنان دولت را به این کمیسیون تقدیم کند.

او تأکید کرد: هم اکنون سازمان اداری و استخدامی تنها حدود ۲ هفته دیگر مهلت دارد تا به این امر مبادرت ورزد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: ما ساعت های زیادی را روی این طرح کار کارشناسی انجام دادیم و به نتایج مطلوبی هم دست پیدا کردیم، بنابراین لایحه دولت و این طرح توأمان می توانند خروجی بسیار خوبی را برای تبدیل وضعیت این نیرو ها داشته باشد و تصویب آن پایانی بر هر نوع بی عدالتی در ساختار اداری و استخدامی کشور شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان