جستجوگر خبری شهرستان شفت

فراخوان یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : این جشنواره در راستای توسعه فرهنگی و پاسداشت فرهنگ منور، ناب و جریان ساز رضوی و تولید آثار هنری با مضامین آموزه‌های دینی، اخلاقی و اجتماعی امام رضا (ع) برگزار می‌شود.
فیروز فاضلی افزود: آیین‌های مرتبط با زندگی و سیره، شخصیت، سلوک، زندگی، ولادت و شهادت امام رضا (ع)، شامل آداب و فرهنگ زیارت؛ جلوه‌های حرم مطهر رضوی، فرهنگ رضوی در تمام نقاط جهان و انعکاس مراسم و آیین‌های رضوی، معماری حرم رضوی، زوار حرم رضوی، مناسک، مراسم و جشن‌های رضوی از موضوعات این جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه این جشنواره در ۳ بخش حرفه‌ای، بخش جنبی و بخش ویژه برگزار می‌شود افزود: بخش حرفه‌ای با دوربین‌های حرفه‌ای گرفته شده است و مرتبط با موضوع جشنواره شامل تک عکس، مجموعه عکس و مولتی مدیا، بخش جنبی شامل عکس‌های یادگاری خانوادگی در حرم امام رضا (ع) (دوربینی یا موبایلی) و بخش ویژه شامل عکس‌هایی با موضوع دلتنگی برای امام رضا (ع) در ایام کرونایی، توسل به امام رضا ع برای بیماران کرونایی برگزار می‌شود.
فیروز فاضلی افزود: شرکت در جشنواره برای تمامی عکاسان و علاقه‌مندان از سراسر کشور آزاد است و اثر ارسالی نباید در سال‌های گذشته در جشنواره‌های رضوی انتخاب شده باشد.
وی گفت: هر شرکت کننده می‌تواند در هر بخش حداکثر ۷ تک عکس، یک مجموعه عکس فقط در بخش حرفه‌ای شامل ۷ عکس و یک مولتی مدیا به مدت زمان ۶۰ ثانیه را به جشنواره ارسال کند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان