جستجوگر خبری شهرستان شفت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تدوین سازوکار لازم برای ساماندهی نانوایی ها و توزیع آرد، خواستار ورود جدی دستگاه های نظارتی به حوزه توزیع آرد و نان شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا احمدی سنگری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مشکلات حوزه کمبود آرد و یا تعطیلی نانوایی ها در شهرستان رشت و خمام اظهار کرد: در بازدید های میدانی از بخش های تابعه شهرستان های رشت و خمام، موجی از نارضایتی مردم شریف بخش های خشکبیجار، کوچصفهان، سنگر، لشت نشاء و بخش مرکزی رشت و خمام را شاهد بودم.

وی با اشاره به دغدغه های مردم در خصوص دیر پخت کردن یا تعطیلی یا نیمه تعطیلی برخی نانوایی ها تصریح کرد: امروز در جلسه ای با حضور بخشداران مقرر شد بخشداران هر بخش به عنوان مسؤول کارگروه آرد و نان هر بخش باشند تا اختیار لازم به بخشداران هر بخش داده شود و بتوانند نانوایانی که در سطح بخش به درستی عمل می کنند مورد تشویق قرارگرفته و بالعکس با افرادی که آرد را برای مصارف غیر از پخت نان استفاده می کنند برخورد شود.

 عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی تدوین سازوکاری منظم و ساماندهی نانوایی ها و همچنین نحوه توزیع آرد را از دیگر مصوبات جلسه عنوان کرد و افزود: انتظار داریم با اقدامات و زمینه سازی که انجام شد، نظارت به درستی صورت گیرد تا دیگر افرادی حق نداشته باشد بی دلیل اقدام به تعطیلی نانوایی کنند.

احمدی سنگری با تأکید بر اینکه مقررشده حتماً نانوایان ساعات فعالیتشان را در محل قابل مشاهده مردم سر درب نانوایی قید کنند، گفت: متأسفانه خلأ نظارت ها، زمینه ساز استقرار بی نظمی می شود و باید دستگاه های متولی در این حوزه قوی تر و بهتر عمل کنند و پایش های مستمر را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اذعان به اینکه عملکرد صحیح مجلس می تواند زمینه ساز محو بسیاری از مفاسد شود، بیان کرد: ردم مجلس را به عنوان نهاد قانون گذاری می شناسند، اما رکن اصلی قوه مقننه در کشور وظیفه دیگری هم بر عهده دارد و آن نظارت است که اهمیت وظایف نظارتی مجلس کمتر از وظیفه قانون گذاری در آن نیست و نمایندگان هم نسبت به این امر اهتمام خوبی دارند.

وی نظارت بر عملکرد تمام دستگاه ها را تکلیف مهم خانه ملت دانست و افزود: در بازدیدهای میدانی که از بخش های تابعه شهرستان های رشت و خمام داشتم شاهد موجی از عدم نارضایتی مردم از نیازهای اولیه آنان بودم و تلاش می کنم در راستای عمل به وظیفه نظارتی تا جایی که امکان پذیر است به خواسته های مردم رسیدگی شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان