جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تداوم تفکر ایثارگری در کشور، گفت: امروز جوانان ایرانی در برابر هر گونه تجاوز به خاک ایران، غیرتمندانه ایستادگی می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، فیروز فاضلی ظهر چهارشنبه در مراسم تقدیر و تجلیل از ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به بی ادعایی و روحیه بی نظیر ایثارگران، بیان کرد: کسانی که اهل ایثار و گذشت هستند از جانفشانی های خود کمتر سخن می گویند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان رسیدگی به ایثارگران را وظیفه مسئولان دانست و ادامه داد: اگرچه یک ایثارگر واقعی از روی اخلاص، هرگز درباره قهرمانی و جانفشانی خود سخن نمی گوید اما مسئولان موظف هستند به امور زندگی آنها توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه بالاترین تعداد اعزام افراد به عنوان مدافع حرم در گیلان متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بوده است، بیان کرد: شش نفر از کارکنان این اداره کل به سوریه رفتند که این آمار بین سازمان های استان بی نظیر است.

فاضلی تصریح کرد: برای تداوم فرهنگ ایثار و شهادت، آمادگی ارسال نامه به بنیاد شهید برای اینکه این شش نفر نیز جز ایثارگران محسوب شوند را داریم.

وی با اشاره به اینکه اشتیاق جوانان برای رفتن به سوریه حاکی از آن است که فکر ایثارگری تداوم دارد، گفت: امروز نیز اگر کسی به کشور چپ نگاه کند باز هم جوانان ما با هر شکل و اعتقادی آمادگی فداکاری و ایثارگری دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به دوران دفاع مقدس و تأثیر آن بر اعتقاد جوانان آن دوره اشاره کرد و افزود: جبهه های دفاع مقدس انسان ساز بودند و جوانان با هر فکر و اعتقادی در آن دوران به بلوغ فکری و شخصیتی می رسیدند.

در پایان این مراسم ۶۰ نفر از ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تجلیل شدند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان