جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا-استاندار گیلان با بیان اینکه اربعین معجزه تاریخی برای تبیین فرهنگ حسینی است، گفت: روحیه ایثارگری و فداکاری، در جامعه ما زنده است و رزمندگان و ایثارگران به عنوان قهرمانان ملی، موجب فخر ، ...

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، ارسلان زارع در دیدار جمعی از رزمندگان و ایثارگران ستاد استانداری  به مناسبت هفته دفاع مقدس، با اشاره به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: خداوند متعال در کنار رخدادهایی همانند عاشورای حسینی، اراده می کند تا برخی از وقایع تاریخی برای همیشه جاودانه بمانند و اربعین حسینی نیز جزو صحنه های ماندگار تاریخ است.

وی ادامه داد: شاهد هستیم که مردم همه ساله با عشق افزون تر به یاد امام حسین (ع) و به پیروی از حضرت زینب (س) در آیین پیاده روی اربعین حضور می یابند و امسال علیرغم شرایط کرونایی، تعدادی از عاشقان اهل بیت با رعایت دستورالعمل های ابلاغی و پروتکل های بهداشتی در حماسه بین المللی پیاده روی از نجف تا کربلا شرکت کردند.

استاندار گیلان تقارن بزرگداشت هفته دفاع مقدس با ایام اربعین حسینی را نمایانگر وجود ریشه عمیق مشترکی دانست و افزود: واقعه عاشورا و اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی ترین رسانه برای تبیین بیشتر فرهنگ حسینی است.

وی با تسلیت رحلت عالم فرزانه و عارف پارسا علامه حسن زاده آملی، با اشاره به درگذشت شهادت گونه علی لندی نوجوان فداکار ایذه ای، روحیه ایثار و فداکاری را در ایران اسلامی همواره زنده دانست و گفت: این قهرمان ما نشان داد در جامعه ای که ایثارگری الگوی آن است؛ پرورش یافته و جانفشانی او نشان داد که هنوز نوجوانان این مرز و بوم با تأسی از شهدای دوران دفاع مقدس و ایثارگران عزیز، حاضرند با بذل جان عزت و شرف و ایثار را معنی دوباره بخشند.

 زارع در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: معتقدم همه دستگاه ها، نهادها و مردم در ابلاغ و ترویج ارزش ها، اهداف انقلاب و دفاع مقدس و صیانت از راه و آرمان های شهدا وظیفه مهمی دارند تا روحیه جوانمردی، خلوص و همدلی، همواره در جامعه ما جاری باشد.

وی خاطرنشان کرد: ترکیب هنر، علم و رعایت نکات فنی ضمن بهره گیری از رزمندگان در انتقال آثار و خاطرات دفاع مقدس می تواند نقش بسزایی در آگاهی بخشی و زنده نگه داشتن روحیه استقلال طلبانه و آزادی خواهی ملت ایران داشته باشد.

استاندار گیلان اضافه کرد: ایثارگری های رزمندگان باید به بهترین شکل ارزش گذاری و رشادت های آنان به تصویر کشیده شود چرا که قهرمانان ملی این سرزمین مایه غرور، فخر و مباهات کشور و استان عزیزمان هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان ثمره وجود همدلی، همراهی و همفکری را پیروزی خواند و گفت: به پشتوانه وحدت مردم و ارکان نظام ، جمهوری اسلامی مقتدرانه و عزتمندانه در صحنه های مختلف نقش آفرینی می کند.

گیلان هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز تقدیم میهن اسلامی کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان