جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ ایرنا_ شمار بستری های مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان از نقطه اوج خود در موج پنجم تا به امروز کاهش ۷۸ درصدی یافته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، آمار بستری های مبتلا به ویروس کرونا که طی ٢ ماه اوج گیری در تیر و مرداد به حدود ٢ هزار و ١٠٠ نفر رسیده بود تقریباً از اوایل شهریور ماه گذشته روند نزولی را طی می کند.

بر اساس آمار امروز دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۴۵۹ بیمار مبتلا به بیماری کووید در بیمارستان های استان بستری هستند که این آمار ١٠ روز گذشته ۶۹۵ نفر گزارش شده بود. 

بستری های روزانه مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های گیلان نیز میانگین به زیر ١٠٠ نفر رسیده به طوری که طی شبانه روز گذشته ٨٣ بیمار بستری شدند.

کارشناسان بهداشتی گیلان می گویند اگر چه آمار بستری های مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان نزولی است اما ادامه این روند به رفتار مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا بستگی دارذ.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به خبرنگار ایرنا گفت: بستری های مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان نزولی است اما همانطور که بسیار تاکید می شود تداوم این روند مشروط به رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی است.

دکتر فردین مهرابیان افزود: همه مردم در این مدت از شیوع بیماری کووید ١٩ با توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا آشنا هستند بنابراین ضروریست که توصیه ها را دقیق رعایت کنند.

وی از مردم خواست تا از عادی انگاری بیماری کووید ١٩ بپرهیزند، همچنان از دورهمی های خانوادگی اجتناب کنند، ماسک بزنند و فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا،  بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان های سیاهکل، شفت، فومن، بندرانزلی ، ماسال، رضوانشهر و املش در وضعیت زرد و شهرستان های لنگرود، رودسر، رودبار، لاهیجان ، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، رشت، خمام، آستارا و تالش در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان