جستجوگر خبری شهرستان شفت

جشنواره هنری دانشگاهیان با معرفی و تجلیل از برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، همایش بزرگ اربعینی ها همراه با اختتامیه اولین جشنواره هنری دانشگاهیان تاریخ ساز پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

 

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان گیلان با اشاره به اینکه دشمنان ما ملت ما را دوست ندارند، اظهار کرد: دشمنان ما با مکر و حیله به دنبال این هستند که خود را خوب نشان دهند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عباسی با اشاره به اینکه ایمان به خداوند نداشتن باعث سقوط در جهالت و بدبختی می شود، گفت: همایش اربعین باعث برگشت انسان های گناهکار به دامن اسلام و اهل بیت علیه السلام می شود.

وی با بیان اینکه خداوند همواره حامی بندگان خوب خود است، افزود: خداوند همین جا عذاب گناه های کوچک انسان های خوب خود را به آن ها نشان می دهد.

عباسی با اشاره به اینکه دومین پیامد نهضت عاشورا و قیام عاشورا، شکستن ابهت یزید بود، گفت: انقلاب اسلامی ما نیز ابهت شرق و غرب را شکست و در دوران دفاع نیز جوانان ما بدون ترس ابهت صدام و آمریکا و تمامی مستکبرین عالم را شکستند و این نشأت گرفته سیره سیدالشهدا است.

وی با بیان اینکه بیداری ملت های مظلوم عالم نشأت گرفته از نهضت عاشورا است، تصریح کرد: امروز مردم مسلمان سراسر دنیا در مقابل ظلم حکام ظالم خود ایستادگی می کنند که این ها همگی به پشتوانه فرهنگ عاشورا نشات می گیرد.

 

به گزارش فارس، در پایان این جشنواره از تعداد ۱۷ اثر برگزیده جشنواره در بخش دفاع مقدس و حوزه های مختلف فرهنگی تجلیل شد.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان