جستجوگر خبری شهرستان شفت

اجرای مجازی ۹ کودک از شهرستان های مختلف گیلان در مسابقه «پوپک قصه گو»، به عنوان آثار برتر در استان معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: اجرای ۹کودک که در مسابقه قصه گویی مجازی «پوپک قصه گو» که ۱۸تیر به مناسبت "روز ملی ادبیات کودک و نوجوان" شرکت کرده بودند، به عنوان آثار برتر در استان معرفی شدند.

سیاوش غلامی افزود: در این مسابقه، فیلم کودکان شرکت کننده که قصه‌هایی را از پدر بزرگ، مادر بزرگ و یا والدینشان در خصوص حفظ محیط زیست و بهداشت با زبان کودکانه خود نقل می‌کردند، به حوزه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر گیلان ارسال شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی کودکان با جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ صلح، دوستی و مهرورزی، نشر اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه، آشنایی کودکان با کتاب و کتاب خوانی، تکریم بزرگتر‌ها و ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر میان کودکان با پدر بزرگ و مادر بزرگ‌ها در انتقال تجارب آن‌ها عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: در مسابقه «پوپک قصه گو»، مارال پریدست از فومن، کارن غلامی، سید محمدرضا میر فرجود و نازنین زینب علیپور از لنگرود، یسنا ارجمند آق کند و آریا اکبری از آستارا، غلامرضا شمسایی از سیاهکل، سوگند برجی از لاهیجان و عسل کاظم زاده از صومعه‌سرا به عنوان برندگان دومین مسابقه «پوپک قصه گو» در گیلان معرفی شدند.

ساوش غلامی با اشاره به معرفی ۳ اثر برتر از میان آثار برگزیده به سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، افزود: به ترتیب مارال پریدست، کارن غلامی و یسنا ارجمند آق کند به عنوان ۳نفر از برگزیدگان استانی برای شرکت در مرحله کشوری به سازمان جوانان هلال احمر کشور معرفی شدند.

جمعیت هلال احمر گیلان ۱۴هزار و ۳۶عضو و داوطلب دارد که شاخه آزاد جوانان، غنچه‌های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و روستایی، از جمله گروه‌های جوانان جمعیت هلال احمر گیلان را تشکیل می‌دهند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان