جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام (ره) گیلان از آغاز توزیع ۲۰ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان تحت پوشش این نهاد در سطح استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسین جهانگیری روز شنبه در آئین افتتاح مرکز جمع آوری زکات در مسجد آبروان آستارا گفت: ارزش هر بسته چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و حاوی دفتر، خودکار، مدادرنگی، کیف و جامدادی است و با همکاری خیران تامین شده است.

وی افزود: تبلت یا گوشی هوشمند در شرایط شیوع کرونا و تحصیل در فضای مجازی، از نیازهای اصلی دانش آموزان و دانشجویان است و در سال گذشته یکهزار دستگاه تبلت و تلفن همراه هوشمند به دانش آموزان نیازمند توزیع شد و امسال قصد داریم با مشارکت خیران، بیش از چهار هزار دستگاه تهیه و توزیع کنیم.

رئیس ستاد زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان هم در این آئین گفت: امروز نخستین مرکز تخصصی جمع آوری زکات آستارا با هدف جمع آوری و توزیع زکات به نیازمندان راه اندازی شد.

حجت الاسلام حامد آزمایش افزود: در این مرکز، ۱۰۰ بسته نوشت افزار به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال با همکاری خیران جمع آوری و طی روزهای گذشته به دانش آموزان بی بضاعت اهدا شده است.

وی ادامه داد: اصناف شهرستان آستارا باید در زمینه زکات پیشقدم باشند و دست نیازمندان و فقرا را بگیرند و جامعه فرهنگیان و روحانیت نیز پا به پای مردم، به ترویج فرهنگ زکات توجه کند.

 ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر در قالب سه هزار و ۸۰۰ خانوار، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آستارا هستند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان