جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت _ زنگ مهر و مقاومت به مناسبت سال تحصیلی جدید و هفته دفاع مقدس صبح امروز "شنبه" همزمان با سراسر کشور در این استان به صدا درآمد و ۳۶۰ هزار دانش آموز سال تحصیلی ۱۴۰۱ _ ۱۴۰۰ را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم استانی نمادین نواختن زنگ مهر و مقاومت  با حضور ارسلان زارع استاندار گیلان ، محمد رحمتی و جمعی از فرهنگیان و مسئولان استان در دبیرستان پسرانه نمونه دولتی دکتر محمد معین رشت برگزار شد.

استاندار گیلان در این مراسم در سخنانی با بیان اینکه دانش و دانایی ملی از ارکان مهم توسعه هر جامعه و کشوری به شمار می آید گفت: بدیهی است که گذرگاه این ٢ رکن مهم، از بستر آموزش و پرورش اتفاق می افتد.

ارسلان زارع افزود: این که ما امروز شاهد بازگشایی مدارس سراسر کشور بنا به اقتضاء به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی هستیم نشان از اهتمام دولت با همه شرایط سخت کرونایی در استمرار آموزش و توجه به دانش و دانایی است.

وی بیان داشت: خرسندم که در استان گیلان همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید اتخاذ شده است به همین واسطه متناسب با تصمیمات ستاد ملی کرونا و وضعیت دانش آموزان در کلاس های عشایری، روستایی و مدارس کم جمعیت شهری با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به ویژه شبکه شاد این آموزش و پرورش را آغاز می کنیم ضمن اینکه با گذشت زمان و تغییر وضعیت کرونایی شاهد حضور دانش آموزان در هفته ها و ماه های آینده خواهیم بود.

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه در شورای آموزش و پرورش استان همواره به عدالت آموزشی تاکید داشته ایم اضافه کرد: به رغم همه تلاش ها اما شاهد تفاوت هایی در کیفیت آموزشی مدارس مختلف در جای جای استان هستیم.

وی افزود: با همه توفیقات در آموزش و پرورش دانش آموزان، بر ارتقای دانش در راستای عدالت آموزشی و به ویژه ارتقاء کیفیت در  مدارس  را از فرهنگیان خواستارم.

وی با اشاره به تلاش فرهنگیان در آموزش غیرحضوری دانش آموزان اظهار داشت: یقین دارم که فرهنگیان و معلمان به عنوان یک چالش بار سنگین آموزش و پرورش را بر دوش دارند.

استاندار گیلان ابراز امیدواری کرد، با واکسیناسیون معلمان، والدین دانش آموزان و سایر افراد در ارتباط با دانش آموزان در محیط مدرسه با اطمینان بخشی خانواده ها از بابت حفظ جان و سلامت از هفته های آینده شاهد حضور بیشتر دانش آموزان در مدارس باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در این مراسم در سخنانی گفت: سال تحصیلی جدید با شعار استمرار آموزش ، ارتقاء کیفیت و تضمین سلامت آغاز شده است.

محمد رحمتی با بیان اینکه استمرار آموزش با همکاری مردم و فرهنگیان به خوبی انجام شد و توفیقاتی داشته ایم افزود: امسال هم آموزش دانش آموزان را به صورت حضوری، غیرحضوری و تلفیقی آغاز می کنیم. و در ادامه به صورت تدریجی همه زمینه های آموزش حضوری اجرا می شود.

 وی با اشاره به ارتقاء کیفیت به عنوان دیگر شعار سال تحصیلی جدید بیان داشت: باید ضمن تحت پوشش قراردادن آموزش دانش آموزان به صورت حضوری و غیرحضوری ارتقاء کیفیت را هم انجام دهیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تضمین سلامت اساسی ترین شعار ما است، گفت: بر اساس قول هایی که دادیم بنا است تا زمانی که سلامت جسمی و روحی و روانی دانش آموزان تضمین نشده، کلاس های حضوری برگزار نکنیم.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای حدود ۳۶۰ هزار دانش آموز است .نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان