جستجوگر خبری شهرستان شفت

صومعه سرا- رئیس مجلس با اشاره به اینکه اقتدار امروز کشور مرهون رشادت شهدا و ایثارگران است، گفت: حضور مردم در دفاع مقدس رمز پیروزی ما بر دشمنان در جنگ تحمیلی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف عصر پنج شنبه در یادواره سرداران، فرماندهان و ۵۵۰ شهید شهرستان صومعه سرا و ۲۳ شهید مدافع حرم استان گیلان، بیان کرد: حضور مردم استان در این یادواره آن هم در شرایط کرونایی ثابت کرد که آنها دنباله رو فرهنگ شهدا و امام شهدا هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس در زمانی شروع و جنگ تحمیلی توسط دشمنان بر کشور تحمیل شد که مدت زیادی از انقلاب نگذشته بود، گفت: پس از آغاز جنگ، همه مردم و نیروهای مسلح به میدان دفاع مقدس رفتند و یکپارچه در آنجا حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس دو نکته اثرگذار در پیروزی ها وجود داشت، تصریح کرد: حضور مردم در میدان مبارزه و درخشش لشکر ۱۶ قدس در جنگ حاکی از حضور مردم در دفاع مقدس است؛ مردمی که با آموزش چهار یا پنج هفته خود را برای حضور در میدان جنگ آماده می کردند و آموزش تخصصی نیز می دیدند.

قالیباف حضور مردم در صحنه را رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس دانست و ادامه داد: اثرگذاری، کارآمدی، مهارت در کنار شجاعت و شهامت مردم از کسانی که چندین سال آموزش می دیدند، کارآمدتر بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی حرکت مردم و امام مبتنی بر سنت های الهی بود و به امکانات نگاه نمی کردند، ادامه داد: آنها در اوج عقلانیت، مدیریت و برنامه ریزی و با خلق حماسه در دفاع مقدس ایثارگری کردند.

کمبود امکانات وجود داشت اما مبارزه کردیم

قالیباف با اشاره به کمبودهای دوران دفاع مقدس، گفت: دلیل و عذر منطقی برای آنکه در جنگ مبارزه نکنیم، داشتیم اما بر طبق سنت های الهی ایستادگی کردیم و این عوامل باعث شد که امروز توان نظامی ما جز ۱۰ کشور اول دنیا شود که به برکت حضور مردم در صحنه و باور داشتن به سنت های الهی بود.

وی با بیان اینکه اگر در بعد سیاسی و جهانی ابهت دو ابرقدرت آن زمان را شکستیم به خاطر دفاع مقدس است، بیان کرد: اگر رفتار به ظاهر دموکراسی آمریکا را شکستیم و یک وجب از خاک کشور به دشمن داده نشد به برکت فرهنگ دفاع مقدس است.

قالیباف فرهنگ بسیج، گذشت و انسجام در کشور را به برکت دوران دفاع مقدس دانست و افزود: اثرگذاری انقلاب در منطقه و جهان، تربیت کادر و مدیر در دانشگاه جنگ و تغییر باورها به برکت دوران دفاع مقدس است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با باور اینکه جنگ ما جنگ حق علیه باطل است، ایستادیم، ادامه داد: زخم زبان های زیادی خوردیم اما پس از گذشت زمان اثرگذاری قدرت انقلاب اسلامی و احیای مجدد اسلام در برابر اسرائیل و آمریکا مشهود است.

ادامه دارد…نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان