جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: این استان ظرفیت تزریق روزانه ۱۰۰ هزار دز واکسن کرونا را دارد به شرطی که واکسن در اختیار داشته باشد.

دکتر حسن رخ شاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۲۸ شهریور با تزریق ۶۴ هزار و ۲۰۰ دز واکسن کرونا در یک روز، رکورد واکسیناسیون در گیلان شکسته شد ضمن اینکه روز گذشته نیز ۵۸ هزار و ۲۰۰ دز واکسن در این استان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا به ویژه طی هفته های اخیر با شتاب در استان انجام می شود، اضافه کرد: تاکنون یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۴۳۷ نفر معادل ۶ . ۵۷ درصد از جامعه هدف این استان دز اول واکسن و ۵۲۱ هزار و ۱۰۸ نفر برابر با ۶. ۲۵ درصد هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

ومدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با بیان اینکه هم اکنون متولدین ۱۳۸۳ و قبل از آن در استان گیلان نیز امکان ثبت نام و دریافت واکسن را دارند، گفت: این گروه های سنی برای واکسیناسیون حتما باید در سایتhttps://salamat.gov.ir/ ثبت نام کنند.

رخ شاد با اشاره به آغاز واکسیناسیون دانش آموزان در این استان گفت: تاکنون یکهزار و ۳۷۰ نفر از دانش آموزان پایه دوازدهم در گیلان واکسن کرونا را دریافت کرده اند، دانش آموزان نیز برای تزریق واکسن حتما باید در سامانه سلامت نامنویسی کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای تزریق واکسیناسیون علیه بیماری کرونا از بهمن ماه سال گذشته تاکنون افزون بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار دز واکسن وارد استان گیلان شده که طی هفته جاری شتاب بیشتری گرفته است.

بر اساس آخرین آمار ۵۶۲ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری هستند، بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک سیاهکل، شفت، فومن، بندرانزلی ، ماسال، رضوانشهر و املش در وضعیت زرد و شهرستان های لنگرود، رودسر، رودبار، لاهیجان ، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، رشت، خمام، آستارا و تالش در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان