جستجوگر خبری شهرستان شفت

هفت شهر گیلان زرد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس آخرین ارزیابی نرم افزار ماسک شهرستان‌های سیاهکل، شفت، فومن، بندرانزلی، ماسال و رضوانشهر از وضعیت نارنجی کرونایی خارج و زرد شدند و با شهرستان املش که پیش از این زرد بود شمار شهرستان‌های زرد کرونایی گیلان به عدد هفت رسید.

فردین مهرابیان با اشاره به اینکه هم اکنون شهرستان‌های لنگرود، رودسر، رودبار، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، رشت، خمام، آستارا و تالش در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند افزود: تقریبا از سه هفته پیش شهرستان‌های قرمز کرونایی در ارزیابی ماسک نارنجی شدند و شهرستان‌های نارنجی به زرد تغییر رنگ دادند و به این ترتیب هیچ شهرستانی در استان گیلان قرمز نیست.

با تغییر رنگ بندی کرونایی شهرستان‌های گیلان به سمت زرد شمار بیماران در این استان روند نزولی را طی می‌کند و بر اساس آخرین آمار طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۸ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان‌های گیلان بستری شدند و شمار بیماران بستری به ۵۴۶ نفر رسیده است.

اگرچه سیر مبتلایان بستری به بیماری کووید ١٩ نزولی است، اما به گفته کارشناسان بهداشتی تداوم این روند مستلزم همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا است.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان‌های درگیر شیوع کرونا در کشور است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان