جستجوگر خبری شهرستان شفت

در مراسمی امروز از ۲ هزار پیشکسوت جهاد و شهادت گیلان قدردانی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز گیلان ، در آستانه‌ی هفته‌ی دفاع مقدس امروز در مراسمی، همزمان با سراسر کشور از رشادت‌های دوهزار پیشکسوت جهاد و شهادت و همچنین خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت استان در رشت تجلیل شدند.
نماینده ی، ولی فقیه در گیلان در این مراسم با گرامیداشت هفته‌ی دفاع مقدس گفت: حماسه‌های مقاومت ۸ ساله‌ی ملت ایران مقابل تهاجم حزب بعث همچون گنجی بود که روحیه‌ی رشادت، دلیرمردی و خودباوری مردم ولایتمدار این مرز و بوم را مقابل دشمنان قسم خورده‌ی انقلاب و نظام اسلامی تجلی بخشید و الگوی کارامدی از عدالت طلبی، ظلم ستیزی و مقابله با زیاده خواهی استکبار را به امت اسلام و دیگر ملل ازادیخواه جهان ارایه داد.
آیت الله فلاحتی همچنین عظمت و اقتدار ایران اسلامی را مرهون روحیه‌ی رشادت و پایمردی آحاد مردم دانست و تصریح کرد: اخلاص و خداباوری و وحدت و همدلی، رمز موفقیت رزمندگان دلیر این سرزمین در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس بود که توانست هر غیر ممکنی را ممکن سازد.
امام جمعه‌ی رشت در ادامه بر ضرورت حفظ و احیای ارزش‌های منحصربه فرد دفاع مقدس و لزوم انتقال آن به نسل جدید تاکید و اضافه کرد: آگاهی و بصیرت جامعه‌ی امروز مقابل تهدید‌های بدخواهانه‌ی دشمنان از الزاماتی ست که اقتدار این سرزمین را برای بی ثمر کردن ترفند‌های شوم استکبار و صهیونیسم جهانی تضمین می‌کند.
استاندار نیز در این مراسم تاسی و الگو پذیری از حماسه‌های ماندگار دفاع مقدس را برای برون رفت از مشکلات امروز جامعه‌ی اسلامی ضروری دانست و تاکید کرد: روحیه‌ی ایثار، اخلاص و خودباوری تنها منحصر به عرصه‌های جهاد و شهادت نیست و تجلی این ارزش‌ها در رفتار جامعه می‌تواند زمینه‌ی حل بسیاری از مشکلات و محدودیت‌ها در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، معیشتی و اجتماعی را مهیا سازد.
ارسلان زارع همچنین محور فشار‌های بدخواهانه‌ی دشمنان علیه این ملت را بر حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و نرم افزاری متمرکز دانست و تاکید کرد: درک بهینه‌ی شرایط در بستر تشخیص مسیر حقیقت در فضای غبار آلود جنگ نرم، اولویتی ست که با تاسی مجموعه‌ی دست اندرکاران از الگو‌های انسان ساز دفاع مقدس به نتایج مطلوب منتهی می‌شود و عزت و بالندگی ایران اسلامی را در راستای دفاع از ارزش‌های ناب انقلاب تضمین می‌نماید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان