جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان مشکلات اقتصادی را عامل تأخیر در افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این فاز طی سه ماه آینده بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسین مصطفی پور شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی در دنیا ایجاد کرد، گفت: تحمیل جنگ علیه ملت ایران یکی از حربه های دشمن برای مقابله با گسترش انقلاب اسلامی بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به مردمی کردن دفاع مقدس، افزود: ما از نظر سلاح، اطلاعات و لجستیک نسبت به دشمن در پایین ترین سطح بودیم اما عامل پیروزی جمهوری اسلامی در برابر صدام، حضور همه اقشار و صنوف مختلف در صحنه بود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس قدرت های پوشالی شرق و غرب را نابود کرد و به ملت های مظلوم فهماند که می توان مقابل ابرقدرت ها ایستاد، ادامه داد: دفاع مقدس موجب شکل گیری هسته های مقاومت در کشورهای مسلمان منطقه شد و دشمنان را به عقب راند.

مصطفی پور با بیان اینکه نقش گیلانی ها در دفاع مقدس بی نظیر بود، تصریح کرد: بیش از ۹۷ هزار رزمنده از گیلان به جبهه ها اعزام شدند که حتی برخی استان های درگیر جنگ نیز چنین آماری نداشتند و پشتوانه اصلی رزمندگان استان نیز پشتوانه و حمایت های مردمی بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه نیمی از شهدای گیلانی از شهدای ارتش بودند، اضافه کرد: باید در بیان این رشادت ها و شناساندن آن به مردم تلاش بیشتری انجام شود.

مصطفی پور با اشاره به آخرین وضعیت تکمیل پروژه باغ موزه دفاع مقدس استان گیلان، گفت: به دلیل وجود برخی مشکلات مانند افزایش روزانه قیمت مصالح و مشکلات اقتصادی نتوانستیم به وعده خود مبنی بر تکمیل این پروژه تا شهریورماه عمل کنیم از سویی دیگر ابتلای تعدادی از کارگران به کرونا نیز عامل دیگر این تأخیر بود.

وی تصریح کرد: امیدواریم ظرف مدت دو الی سه ماه آینده فاز نخست این پروژه را افتتاح کنیم تا مردم گیلان نیز همانند سایر استان ها از این موزه استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان