جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به نبود سواد رسانه ای درست در حوزه فضای مجازی، گفت: آسیب های فضای مجازی دومین عامل افزایش طلاق در گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد ستوده عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی مربیان سواد فضای مجازی گیلان با اشاره به فعالیت های مرکز فضای مجازی در حوزه سواد رسانه ای، اظهار کرد: امروز با یک گزاره ای به نام زندگی و زیست مجازی روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه به فرموده رهبر انقلاب، باید مردم را برای زندگی مجازی آماده کنیم، افزود: اگر موضوع زیست مجازی را مهم ندانیم و برای آن برنامه ریزی نکنیم حفظ آرمان های انقلاب اسلامی تقریباً غیرممکن خواهد بود.

ستوده با اشاره به اینکه وقتی از زیست مجازی حرف می زنیم درباره چیدمان خانه، مدل واکسنی که می زنیم و رفتارهای داخل خانه و سایر موارد همه تحت تأثیر زیست مجازی است، گفت: زندگی امروز مجازی شده و خریدهای روزمره را هم از طریق فضای مجازی انجام می دهیم.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه اگر بتوانیم جوانان را از تهدیدهای فضای مجازی نجات دهیم تأثیرگذاری ما از بسیاری از مدیران بیشتر خواهد بود، ادامه داد: امروز جریان انقلابی با عامه مردم گره ارتباطی دارد و هر چقدر هم فعالیت کنیم این گره ارتباطی حل نخواهد شد اما از طریق سواد رسانه ای می توانیم این گره ارتباطی را برطرف کنیم.

وی با تأکید بر اینکه می توانیم به کمک سواد رسانه ای حتی در جهت گیری های سیاسی هم تأثیرگذار باشیم، ادامه داد: هر جا که نیازهای مردم به صورت محترمانه پاسخ داده شود مردم در همان جا اعتماد خواهند کرد.

ستوده تأکید کرد: علت پذیرش سخنان سید حسن نصرالله توسط مردم دنیا، صداقت است و اگر امروز دیده می شود برخی از مردم به بسیاری از دستاوردهای کشور اعتماد نمی کنند عدم صداقت ها در کارها و فعالیت ها از سوی برخی ها است.

وی با اشاره اینکه یکی از مهم ترین آسیب ها در عرصه خانوادگی در حوزه فضای مجازی است، گفت: مهم ترین عوامل مربوط به طلاق در استان گیلان ابتدا مسائل اقتصادی و سپس آسیب های ناشی از فضای مجازی است و همین عامل باعث شده گیلان رتبه چهار آمار طلاق را در کشور داشته باشد.

ستوده با بیان اینکه کرونا زیست مجازی مردم را تسریع کرده است، تأکید کرد: کرونا باعث شد همه آموزش ها مجازی شود در حالی که این اتفاقات باید ۱۰ سال دیگر رخ می داد. در این فضا اهمیت کار مربیان سواد رسانه ای بیشتر خواهد شد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان