جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان از افتتاح فاز نخست باغ موزه دفاع مقدس هم زمان با هفته بزرگداشت بسیج خبر داد و گفت: متأسفانه در اجرای این پروژه گیلان جزو استان های آخر کشور است که ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، نادر حسینی، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت عصر امروز در ششمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس گرامیداشت یاد و خاطره آنانی است که با نثار جان خود در حفظ ارزش های والای اسلام و انقلاب کوشیدند.

آمادگی شورا و شهرداری رشت به منظور چاپ زندگی نامه شهدا

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره اینکه در آستانه ورود به چهل و یکمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس هستیم اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بالأخص هشت هزار شهید دفاع مقدس گیلان را گرامی داریم و ایثارگری های شهدای گران قدر با هیچ کلامی قابل تفسیر و تکریم نیست و امیدوارم با صحیح عمل کردن به وظایف خودمان بکوشیم تا دِین خودمان را ادا کنیم.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در روزهای جنگ بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود نداشت، افزود: این شهدای گران قدر بدون چشمداشت و برای رضای خدا و دفاع از آرمان های اسلام و انقلاب جان خود را نثار کردند.

وی با تأکید بر اینکه کار شاخصی برای خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران انجام نداده ایم گفت: وضعیت جسمی برخی از جانبازان به گونه ای است که اگر به شهادت می رسیدند از این همه رنج در امان بودند و ان شاءالله همواره شهدا را در تمامی اقدامات ناظر بر اعمال و رفتار خودمان بدانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از فرمانده سپاه گیلان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان پیرامون احداث باغ موزه دفاع مقدس تصریح کرد: این باغ موزه با تلاش های شبانه روزی مجموعه سپاه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در حال اجرا است و شهرداری رشت نیز در این مسیر همراه و همگام متولیان این باغ موزه است.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در شهر رشت باید رنگ و بوی شهدایی را افزایش دهیم بیان کرد: سازمان سیما و منظر شهرداری رشت باید المان های مزین به تصاویر مبارک شهدا را بیشتر در شهر اجرایی کند.

وی با بیان اینکه نسل جدید باید با فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا شود تصریح کرد: باید با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت این مهم را به نسل های آینده انتقال دهیم و شورا و شهرداری رشت آمادگی اش را به منظور چاپ زندگینامه ها و وصیت نامه های شهدای گران قدر اعلام می کند.

تصاحب بخشی از خاک میهن از اهداف دشمن بعثی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز با حضور در این جلسه و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: هفته دفاع مقدس بزرگداشت حماسه سازانی است که با معرفت و مظلومانه این دفاع را به پیروزی رساندند.

حسین مصطفی پور با بیان اینکه حداقل هدف دشمن بعثی جدا کردن یک بخش از خاک میهن و تصاحب آن بود افزود: باید از فرهنگ و سبک و سیاق دفاع مقدس تأسی بجوییم و خلوصی که در رزمندگان دفاع مقدس وجود داشت واقعاً بی نظیر بود.

وی با بیان اینکه به منظور گرامیداشت هفته دفاع مقدس به صورت نمادین برنامه هایی در دست اجرا است گفت: برنامه هایی با این محوریت طی این هفته اجرا می شود که ازجمله می توانیم به تجلیل از ۴۱ پیشکسوت دفاع مقدس هم زمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد این هفته اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به اینکه موزه دفاع مقدس یک نیاز برای جامعه امروزی است بیان کرد: فاز نخست این پروژه به زودی و در هفته بسیج به اتمام می رسد و متأسفانه در اجرای این پروژه گیلان جزو استان های آخر کشور است که این موضوع شایسته نقش آفرینی مردم گیلان و حماسه هایی که در طول هشت سال جنگ تحمیلی توسط مردمان این دیار خلق شد نیست.

مصطفی پور به مشکلات پیش روی اجرای این موزه اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت اقلام موردنیاز یکی از این مشکلات است و این پروژه دارای سه فاز است که امیدواریم در هفته بسیج فاز اول را به اتمام برسانیم.

نشر فرهنگ ایثار و شهادت

هادی رمضانی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برخی ها عمداً در تلاش برای حذف نام و نقش رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند اظهار کرد: برخی ها حتی خود را طلبکار رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا می دانند و قصد زیر سؤال بردن جنگ را دارند و امیدوارم با تدوین برنامه های فرهنگی، بیش ازپیش فرهنگ ایثار و شهادت را نشر دهیم.

علیرضا تاج شهرستانی عضو دیگر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نخستین نقشی که در تئاتر ایفا کردم نقش یک شهید بود اظهار کرد: معتقدم برای نشر فرهنگ و ایثار و شهادت باید از ظرفیت هنرمندان نیز استفاده شود.

توجه به شانیت شهدا در زمان ساخت المان های مربوطه

 سید حسین رضویان یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با اشاره به اینکه المان های شهدا باید با حفظ شانیت جایگاه شهدا ساخته شوند اظهار کرد: متأسفانه برخی از تصاویر و المان هایی که در سطح شهر از شهدای گران قدر ساخته می شود اصلاً مناسب نیست و این اقدام باید به بهترین نحو اجرایی شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان