جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- مرکز نو آوری و توسعه بخش تعاون گیلان با هدف نگاه علمی به این حوزه و طرح مشکلات و راهکارهای نو برای افزایش سهم این بخش در اقتصاد با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در رشت ...

کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان عصر سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های بخش تعاون چهار استان کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام شد، با اشاره به فعالیت دو هزار و ۴۰۰ شرکت تعاونی در استان گفت:موسسات تحقیقات و پژوهشی بسیاری داریم و ظرفیت دانشگاهی و دانش بنیان در گیلان بالاست؛ از این رو ، حمایت ویژه وزیر محترم را برای رفع موانع و مشکلات جهت ساماندهی این موسسات خواستاریم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز یکی از ظرفیت های استان را نرخ بالای افراد تحصیلکرده دانست و گفت: هم اکنون در حوزه دانش بنیان سه تعاونی بزرگ و  مطرح در کشور داریم که در زمینه های پشتیبانی مالی بانکی،تجهیزات راه آهن و قفل های اتوماتیک فعالیت می کنند.

همچنین مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان در حاشیه افتتاح این مرکز  با اشاره به تشریح جزئیات این طرح به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تبدیل شدن تعاونی ها به واحدهای خلاق و نوآور و بستری برای رشد و پرورش ایده های نو بر مبنای دانش، حمایت از طرح های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و کمک به شکل گیری شرکت های دانش بنیان، ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و انتقال فناوری در حوزه تعاون از جمله اهداف راه اندازی این مرکز است.

عباس علیزاده با بیان اینکه مشکلات تعاونی ها در این بخش در قالب فعالیت های پژوهشی ،میدانی و بحث های مربوط به کلینیک های مشاوره مدیریت انجام خواهد شد، افزود: تمامی موضوعات نوآوری بخش های تعاون در این مرکز پیگیری می شود تا با شیوه های علمی مشکلات بخش تعاون را رفع کنیم و بتوانیم سهم ۲۵ درصدی مان را در اقتصاد تحقق بخشیم.

وی  ادامه داد: همچنین تجاری سازی محصولات، ارائه خدمات حمایتی و پشتیبانی از ساخت و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری و نوآوری از دیگر اهداف این بخش است.

علیزاده با بیان اینکه فعالیت های نوآورانه در دنیا دارای اهمیت است،گفت: با توجه به نقش  تعاونی ها در اشتغال و اقتصاد این مرکز کمک خواهد کرد تا نوع تعاونی ها بر اساس پیشنهادات جدید باشد و راه اندازی این مرکز برای مورد حمایت قرار گرفتن شرکت های تعاونی دارای ایده های خلاقانه و نوآور و دانش بنیان کمک می کند تا ایده ها تبدیل به تجاری سازی شوند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: دانشجویان و کارآفرینان ایده های نوی خود را به این مرکز ارائه می دهند  و پس از بررسی و داوری آنها در صورت تایید به عنوان روش های جدید در بخش تعاون استفاده می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان