جستجوگر خبری شهرستان شفت

آرامستان بخش شاندرمن شهرستان ماسال در وضعیت بسیار اسف باری به سر می برد، به طوری که امروز دیگر فضایی برای تدفین اموات وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ماسال، بخش شاندرمن شهرستان ماسال دارای پرجمعیت ترین روستای استان گیلان با چهار هزار نفر جمعیت است، این بخش با قدمتی دیرینه یکی از مناطق تاریخی استان گیلان به شمار می آید اما بااین حال مکانی مناسب برای دفن اموات ندارد.

آرامستان فعلی شاندرمن در مرکز این شهر قرار دارد اما امروز باگذشت زمان و رشد جمعیت دیگر پاسخگوی این حجم از اموات نیست، به طوری که بسیاری از مردم زمانی که برای دفن اموات خود به آرامستان شهر مراجعه می کنند با نبودن فضای کافی برای دفن میت خود مواجه می شوند.

در سال های گذشته بارها مردم به این قضیه اعتراض کردند و هر بار اعضای هیئت امنا آرامستان وعده تهیه زمین دادند اما هیچ گاه این مشکل رفع نشد.

 

یکی از اهالی شاندرمن در گفت وگو با خبرنگار فارس می گفت: «ازآنجایی که شهدای این شهر نیز در این آرامستان دفن هستند برای زیارت قبورشان به مزار شهدا رفته بودم که دیدم تعدادی برای ایجاد قبر و کندن زمین وارد آرامستان شدند و مدت زمان زیادی را برای تهیه مکان مناسب پرداختند و پس از مدتی فضایی را پیدا کرده و شروع به کندن کردند که بعد از مدتی با تکه هایی از استخوان مرده ای بی نام ونشان مواجه شدند و بهت زده نسبت به پر کردن قبر اقدام کردند.»

شاندرمن از مناطق با قدمت تاریخی است به طوری که یکی از مناطق تاریخی آن قدمتی در اندازه عصر آهن دارد و با توجه به اینکه این مناطق محل زندگی قوم تالش نیز بوده که قدمتی قبل از آریایی ها داشته اند دور از ذهن نیست که هرجای این آرامستان را حفر کنیم به گورهایی با قدمت بسیار زیاد خواهیم رسید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان