جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - استاندار گیلان با اشاره به اهمیت ارتباط موثر ارزش های دوران دفاع مقدس با نسل کنونی گفت: برای انتقال ارزش ها و فرهنگ دفاع مقدس به نسل کنونی باید از تمامی ابزارها به ویژه فناوری های نوین ...

ارسلان زارع روز سه شنبه در آئین تجلیل از رزمندگان دفاع دفاع مقدس گیلان در رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والا مقام افزود: ایستادگی و پایداری  واژه ای است در قاموس این ملت غیور و سلحشور و فصلی از فصول تاریخ کشورمان که مردم با درکی عمیق از شرایط سیاسی و اجتماعی با عزت و اقتدار ، جلوه های زیبایی از فداکاری خود را به جهانیان نشان دادند.
وی اضافه کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس آیینه تمام نمای ایثارگری ، فداکاری و رشادت های رزمندگانی است که به معنای واقعی لشکر مخلص خداوند بودند و هر چه داشتند در راه میهن اسلامی تقدیم کردند.
استاندار گیلان نیروهای مسلح را مقتدر و همواره نمادی از عزت این سرزمین دانست و گفت:  اینچنین ارزش هایی فقط مختص مردان خداست و البته انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بر دوش مردان و زنان استوار بوده و هست.
وی پاسداشت و حفظ ارزش ها و انتقال فرهنگ دفاع مقدس و  این ارزش ها را به نسل کنونی و آینده یک وظیفه خواند و گفت: باید از ابزارهای گوناگون و بویژه شیوه های نوآورانه در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس و انتقال ارزش ها اهتمام داشت و گام های بلندتری برداشت.

زارع همچنین یکی از رموز موفقیت در دوران دفاع مقدس را  وحدت و انسجام عنوان و تصریح کرد: امروز با وحدت می توان به پیروزی در همه صحنه ها دست یافت.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد: این فداکاری ها و رشادت ها که گوشه های از آن به رشته تحریر درآمده امروز الگویی برای ملت های آزادیبخش شده است و  امروز  نظام اسلامی با ایثار و فداکاری های شهدا آنچنان مستحکم شده که هیچ مستکبری یارای ضربه زدن به آن را ندارد.

امروز همزمان با آیین تجلیل یک میلیون رزمنده دفاع مقدس در کشور از ۲۰هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در گیلان نیز از طریق ویدئو تصویری رئیس جمهوری تجلیل شد .

گیلان حدود هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز در دوران دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان