جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: ۶ نفر از گیلان در رشته های فناوری اطلاعات و ارتباطات به مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت راه یافتند.

محمد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله استانی نوزدهمین دوره مسابقه های ملی مهارت در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات همزمان با سراسر کشور به صورت مجازی برگزار شد.

وی افزود: در این رقابت ها امیرحسین خوشکام در رشته امنیت سایبری، علیرضا اعرابی و سیدآریا بشیری در رشته توسعه نرم افزارهای موبایل، مبین نامور دریاسری، آروین بهمنیار و علی دوستی در رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه به مرحله نهایی کشوری این دوره از مسابقه ها راه یافتند.

حسینی با بیان اینکه مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در نیمه دوم امسال برگزار خواهد شد، گفت: این مسابقه ها با هدف انتخاب اعضای تیم ملی مهارت برای اعزام به مسابقه های جهانی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان  با اشاره به برگزاری مسابقه های جهانی مهارت در سال آینده میلادی به میزبانی شهر شانگهای چین اضافه کرد: نفرات برگزیده مرحله کشوری به مسابقه های ملی مهارت برای شرکت در اردو به منظور اعزام به مرحله جهانی انتخاب می شوند و نفر برگزیده اردو به مرحله جهانی راه می یابد.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعالیت دارند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان