جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا- همزمان با آیین تجلیل یک میلیون رزمنده دفاع مقدس در کشور از ۲۰هزار پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در گیلان نیز از طریق ویدئو تصویری رئیس جمهوری تجلیل شد .

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در بخش استانی این مراسم گفت: امروز ملت ایران از جنگ هشت ساله و مقاومت رزمندگان در مقابل دشمن قداره کش سربلند هستند.

آیت الله رسول فلاحتی با اشاره به اینکه  رفتار رزمندگان اسلام نشات گرفته از سیره پیامبر اکرم (ص) بود،افزود: مسلمانان افتخار می کنند که با مقاومت در مقابل استکبار بایستند و دین می تواند صحنه گردان جامعه بشری و انسانی شود .
وی با بیان اینکه هر صفحه ای از دفاع مقدس  را که بررسی می کنیم برای ما عزت و برکت بوده است، اظهار داشت : عزت بزرگترین  ثمره جنگ ما بوده است.
آیت الله فلاحتی گفت: هنوز گوشه ها و حواشی جنگ به تصویر کشیده نشده است که اگر ترسیم شود ، دنیای معاصر بشر در تمامی ابعاد به عنوان الگو استفاده می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان علت مانایی فرهنگ دفاع مقدس  را بعد از سال ۶۷ تا کنون اخلاص، خدا پرستی و خدا محوری در دفاع مقدس عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه تلاش انسان ها با استفاده از آموزه های دینی باید برای خدا و آخرت باشد، اظهار داشت:روزی که امام(ره) قیام کرد حاج قاسم کودکی بیش در گوشه ای از کشور نبود  اما اکنون اسطوره و الگو برای همه نسل ها شده است.
آیت الله رسول فلاحتی ثمره اخلاص را جاودانی برای نسل ها  دانست و گفت:  اخلاص ، ویژگی رزمندگان دفاع مقدس بوده که اکنون موجب شده آنها همچنان مانا باشند.
نماینده ولی فقیه در گیلان یکی دیگر از درس های دفاع مقدس را وحدت عنوان و تصریح کرد: با وحدت  بین ملت است که می توان در مقابل استکبار و دشمنان ایستاد.

گیلان حدود هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز در دوران دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان