جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مسئول پزشک خانواده روستایی بیمه سلامت گیلان گفت: ۱۱۵ دکتر عمومی در اجرای طرح پزشک خانواده شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت، اعلام همکاری کردند که عقد قرارداد با این پزشکان در حال انجام است.

لقمان مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح پزشک خانواده ویژه شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت تنها برای افراد تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی و نظام ارجاع یک " کمیته امداد امام خمینی (ره) " از اول مهر ماه در استان گیلان آغاز می شود.

وی افزود: ۱۵۹ هزار و ۲۴۹ نفر در مناطق شهری تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی و ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نیز در قالب "صندوق سایر اقشار نظام ارجاع یک"  تحت پوشش بیمه سلامت از اول مهر ماه از خدمات این طرح بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه ویزیت هر بیمار برای اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی ۶ هزار تومان در نظر گرفته شده گفت: بیمه سلامت نیز ماهانه هفت هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر به پزشکان طرف قرارداد با این طرح پرداخت می کند که این پرداخت بر اساس شرایطی از جمله انجام ویزیت پایه با تاکید به بیماریابی فشار خون و دیابت انجام می شود.

مسئول پزشک خانواده روستایی بیمه سلامت گیلان اظهار داشت: در اجرای این طرح در استان هر پزشک خانواده طرف قرارداد، تعدادی از افراد بیمه شده را تحت پوشش قرار می دهد که اطلاع رسانی های لازم به بیمه شدگان و پزشکان انجام خواهد شد.

طرح پزشک خانواده برای روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در گیلان نیز در حال اجرا است در این طرح ۳۰۵ پزشک، افزون بر ۲۵۰ ماما و ۱۹ دندانپزشک طرف قرارداد با بیمه سلامت استان در مراکز بهداشت به افراد تحت پوشش خدمات ارایه می دهند.

هم اکنون یکهزار و ۶۵۵ مرکز از جمله مطب، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی، فیزیوتراپی، درمانگاه و بیمارستان طرف قرارداد بیمه سلامت گیلان هستند.

بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۵۶۷ نفر در گیلان در پنج صندوق شامل بیمه روستایی، سلامت همگانی، کارکنان دولت، سایر اقشار و بیمه ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان